مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بهترین بذر گوجه فضای باز کدام است؟

برای اینکه بتوانید بهترین بذر گوجه فرنگی را انتخاب و خریداری نمایید باید انواع گوجه فرنگی در ایران را بشناسید. معمولا بهترین بذر گوجه فضای باز همان پربارترین بذر گوجه فرنگی می باشد. در این مقاله از آقا مهندس شما را با پربارترین انواع بذر گوجه فرنگی زودرس بیشتر آشنا می کنیم.

فهرست مطالب

امروز می خواهیم “بهترین بذر گوجه فضای باز” را در این مقاله بشناسیم. تلاش شما برای انتخاب یک رقم مناسب نشان دهنده میزان حرفه ای بودن شما در گوجه کاری است. امکان ندارد بتوانید یک گوجه کار حرفه ای باشید و بهترین عملکرد را داشته باشید، بدون اینکه بهترین بذر گوجه فرنگی را بشناسید. در گوجه کاری و حتی در تمام زراعت‌ها انتخاب رقم مناسب یک اصل پایه است.

کشاورزانی هستند که رقم‌های استاندارد و یا حتی هیبرید را کشت می‌کنند که در بهترین حالت 40 تا 50 تن عملکرد خواهند داشت. بعد، از وضعیت نامناسب کشاورزی صحبت می‌کنند در حالی که مقصر اصلی خودشان هستند. در واقع شما با انتخاب و خرید بذر مناسب است که می توانید یک برداشت عالی از پربارترین انواع بذر گوجه فرنگی زودرس را تجربه کنید.

انتخاب بهترین بذر گوجه فضای باز مناسب شرایط اقلیمی

بهترین بذر گوجه فضای باز برای هر منطقه و هر شرایط مزرعه ای متفاوت می باشد. فرض کنید شما کشاورزی هستید که خیلی مدیریت مناسبی در زمینه کنترل آفات و بیماری‌ها ندارید یا اصلا هزینه لازم برای کنترل آفات و بیماری‌ها را ندارید، آیا در این شرایط بهتر نیست که بذر مقاوم تری را انتخاب و خریداری نمایید.

به شما توصیه می کنیم پیش از اقدام به خرید بذر حتما خاک خود را جهت آزمایش ارسال نمایید تا در صورت نیاز رقم مناسب تری برای شما ارسال شود. به طور مثال اگر خاک شما شور باشد باید ارقام گوجه فرنگی مقاوم به شوری را انتخاب و خریداری نمایید. در ادامه پربارترین بذرهای گوجه فرنگی را به شما معرفی می کنیم.

پربارترین انواع بذر گوجه فرنگی زودرس

انتخاب پربارترین بذر گوجه فرنگی زودرس

از بین این همه رقم، کدام رقم‌ها، باردهی، بازارپسندی، مقاومت بالایی دارند؟ کدام یک هزینه جاری پایین تری دارند و در کل پربازده تر هستند و کشت آن‌ها ریسک نیست؟ کافی است از چند گوجه کار حرفه ای که عملکردهای بالای 150 و حتی بالاتر از 200 تن را برداشت می‌کرده‌اند، بپرسید که بهترین بذر گوجه فضای باز یا بهترین ارقام گوجه فرنگی گلخانه ای کدام است؟

معرفی بهترین بذر گوجه فرنگی

در زیر به معروف ترین و پرطرفدار ترین رقم‌های گوجه کشور که البته انتخاب اول کشاورزان برتر کشور هستند اشاره و آنها را هم مقایسه می‌کنیم:

رقم برنتا:

ما در صدر برترین بذر گوجه گوجه برنتا را قرار می‌دهیم. رقمی نسبتا زودرس، بسیار پربار، میوه بلوکی و با یکنواختی میوه و سفتی بالا و خوشرنگ به وزن متوسط 160 گرم، قابلیت سازگاری بالا و قابل کشت در اکثر مناطق و اکثر کشت‌ها، بسیار مقاوم به آفت و بیماری دلیل انتخاب ماست. جهت خرید بذر گوجه برنتا کلیک کنید.

رقم وادارو 1012:

بذر گوجه 1012 با رشد نامحدود (گلخانه ای) که در فضای باز بیشتر کشت می‌شود، متوسط رس، بسیار پربار، یکنواختی بسیار بالای میوه، میوه گرد و کاملا سفت به وزن 120 تا 140 گرم، باکیفیت ترین میوه گوجه در ایران گوجه وادارو 1012 است. جهت خرید بذر گوجه 1012 کلیک کنید.

رقم بریویو:

بذر گوجه بریویو نسبتا زودرس، بسیار پربار، میوه بلوکی و سفت و صادراتی به وزن متوسط 120 گرم، مقاومت نسبتا خوب به آفت و بیماری است. جهت خرید بذر گوجه بریویو کلیک کنید.

رقم سی ال ایکس:

بذر گوجه سی ال ایکس رقمی متوسط رس، بسیار پربار، مقاومت خوب به بیمارگرهای رایج، میوه بلوکی با سفتی میوه خوب است. جهت خرید بذر گوجه سی ال ایکس کلیک کنید.

رقم 857 کانیون:

بذر گوجه کانیون یا همان 10857 ساکاتا رقمی زودرس، با حجم بوته خوب، بوته رونده و مقاوم به بیمارگرهای رایج، پربار و با میوه‌ای بلوکی تخم مرغی با سفتی خوب به وزن 90 تا 110 گرم است. جهت خرید بذر گوجه 857 کلیک کنید.

رقم ازمیر:

بذر گوجه ازمیر رقمی رشد نامحدود (گلخانه‌ای) که هم در فضای باز و هم گلخانه کشت می‌شود. متوسط رس، نسبتا مقاوم به بیمارگرهای رایج، بسیار پربار، میوه سفت و با کیفیت به وزن متوسط 150 گرم است. جهت خرید بذر گوجه ازمیر کلیک کنید.

اشتراک‌گذاری:

5/5 - (1 امتیاز)
tomato-cat3

بذر گوجه فرنگی

Cucumber-cat2

بذر خیار

Watermelon-Cat3

بذر هندوانه

Melon-Cat3

بذر ملون

Eggplant-Cat2

بذر بادمجان

Pepper-cat3

بذر فلفل

Squash-Cat-3

بذر کدو

مطالب آموزشی مشابه

2 پاسخ

    1. درود ووقت بخیر
      در جواب به سوال شما کاربر گرامی باید گفت که این جواب به صورت قطعی غیرممکن است، چرا که سالانه ارقام بسیاری در سراسر کشور تجاری سازی و معرفی می گردند که باید پربارترین آن ها از نظر میزان باردهی را در نقاط مختلف کشت کرد. برای مثال بذرهای گوجه ای برای برخی از مناطق جنوبی مناسب ترند که تا حدی به شوری مقاوم باشند. اما به طور کلی در بین بذرهای زودرس و پربار می توان ارقام گوجه کانیون 857، وایکینگ، بریویو، کارون، افرا را می توان نام برد.
      برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره 09194044108 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *