مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه ازمیر (IZMIR F1)

نمره کاربران:

(دیدگاه 1 کاربر)
1 دیدگاه

نمره فنی آقامهندس:

5/10
5 از 10

1،720،000 تومان

بذر گوجه ازمیر” رقمی با قالب گرد و سایز میوه متوسط است. دوره رشدی نسبتا زودرسی را داشته و از مقاومت نسبی خوبی به بیماری‌ها و ویروس‌ها برخوردار است. این رقم رشد نامحدود مناسب کشت گلخانه ای و داربستی می‌باشد.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه ازمیر (IZMIR F1)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

160 تا 180 گرم

میزان سفتی میوه

بسیار خوب

میزان برداشت با کاسبرگ

تا 60درصد

نوع مصرف

تازه خوری

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

خوب

مقاومت ها و تحمل ها

پژمردگی فوزاریومی نژادهای 0 و 1 (Fol 0,1), پژمردگی ورتیسلیومی (Vd), کپک برگی (Fulvia fulva), نماتد مولد گره ریشه (Mj), ویروس عامل موزاییک گوجه (TOMV), ویروس موزائیک توتون (TMV)

شرکت تولید کننده / وارد کننده

سینجنتا/گل سم گرگان

بسته بندی

پاکت 500 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه ازمیر

بذر گوجه ازمیر” رقم هیبرید دیگری از شرکت سینجنتاست. این رقم قابلیت خرید به صورت حضوری، اینترنتی و پرداخت در محل را دارد. با توجه به اینکه بسته بندی این بذر در پاکت‌های 500 عددی قرار دارد، قیمت پرداختی شما به دو فاکتور مهم تعداد سفارش و تاریخ تولید و انقضا بذر بستگی دارد. لذا قبل از اقدام به خرید با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید.

توضیحات فنی رقم گوجه ازمیر

بذر گوجه ازمیر جزو ارقام دو منظوره محسوب می‌شود، یعنی این بذر می‌تواند هم در گلخانه و هم در فضای باز کشت شود. شاید بتوان گفت این رقم بعد از دافنیس و قبل از معرفی ایزمونو قرار می‌گیرد. در ادامه برخی دیگر از مزایای این بذر گوجه را مرور می‌کنیم:

 • سایز و کیفیت میوه در برداشت‌های ابتدایی و انتهایی تقریبا یکسان است.
 • بذر ازمیر دارای بوته‌های قوی با عملکرد بالا و دوره برداشت طولانی است.
 • رقم گوجه ازمیر یکی از ارقام هیبرید رشد نامحدود شرکت سینجنتا با دوره رسیدگی نسبتا کوتاه (نسبتا زودرس) است.
 • این رقم تحمل بسیار خوبی نسبت به سرما و رطوبت از خود نشان می‌دهد. به همین دلیل از این بذر در کشت‌های پاییزه استفاده می‌شود.

بنابراین بذر گوجه فرنگی ازمیر، یک رقم با قالب گرد و خوشه‌ای است، که برداشت آن در بیشتر موارد با کاسبرگ همراه است. بذر گوجه ازمیر میوه‌ای به وزن 160 تا 180 گرم تولید می‌کند.

جهت بازدید از سایر بذرهای گوجه فرنگی کلیک کنید.

مقاومت و تحمل رقم گوجه فرنگی ازمیر

بذر گوجه ازمیر به بیماری‌های زیر مقاومت نسبی دارد:

 • نماتد مولد ریشه (Mj)
 • کپک برگی (Fulvia fulva)
 • پژمردگی ورتیسیلیومی (Vd)
 • ویروس موزائیک توتون (TMV)
 • ویروس موزائیک گوجه فرنگی (ToMV)
 • پژمردگی فوزاریومی نژادهای 0 و 1 (Fol 0,1)

نقد و بررسی رقم گوجه ازمیر

بذر گوجه ازمیر یکی از بذرهایی محبوب در میان کشاورزان است. این بذر به افرادی توصیه می‌شود که می‌خواهند کشت پاییزه یا بهاره داشته باشند. ازمیر برای کشت در گلخانه در فصل زمستان معمولا بهتر از نیوتن است، چرا که سازگاری بهتری با شرایط سرد و مرطوب دارد. به طور کلی ازمیر یک رقم پربار، با کیفیت بالا و میوه ای سفت است.

در ارتباط با پک مقاومتی بذر گوجه ازمیر باید گفت مقاومت این رقم بهتر از بذر گوجه نیوتن، اما از دافنیس و ایزمونو ضعیف تر است. این رقم قابلیت کشت در فضای باز و به صورت داربستی دارد. تنها عیبی که به آن گرفته می‌شود این است که اگر در فضای باز با شرایط بارندگی چندین روزه روبه رو شود، میوه‌ها دچار ترک خوردگی می‌شود.

مشاوره کشت و خرید بذر ازمیر

شما می‌توانید برای خرید بذر گوجه ازمیر و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید. از آنجا که این رقم قابلیت کشت در فضای باز را هم دارد، اگر نیاز به بذر گوجه با قالب گرد گلخانه‌ای و کشت دو منظوره داشتید با ما تماس بگیرید. بدیهی ست رفتار این بذر در شرایط آب و هوایی و تغذیه ای متفاوت و نوع کشت فرق داشته باشد.

بازدید از بیماری‌ها و آفات بذر گوجه فرنگی

نمره فنی

کیفیت میوه:
پوشش برگی:
مقاومت و تحمل:
زمان رسیدگی:
باردهی:
5

نمره فنی برای اولین بار توسط تیم تخصصی آقامهندس و بر اساس پنج معیار کیفیت میوه، پوشش برگی، مقاومت و تحمل، زمان رسیدگی و باردهی تهیه شده است.

پرسش و پاسخ

1 دیدگاه برای بذر گوجه ازمیر (IZMIR F1)

 1. کشاورز

  یک بذر دیگه هست که خیلی شبیه ازمیره اسمش ایزمونوعه، بار کدومش بیشتره؟

  • پشتیبان سایت

   درود برشما
   بار ازمیر معمولا بیشتر از ایزمونو هست. ولی خوب مقاومت و تاحدودی کیفیت میوه ایزمونو بهتر هست. در واقع ایزمونو مقاوم به ویزوس هست ولی ازمیر مقاومتی به ویروس نداره.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *