مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه کانیون 857 (ساکاتا 10857)

نمره کاربران:

(دیدگاه 6 کاربر)
6 دیدگاه

نمره فنی آقامهندس:

6.9/10
6.9 از 10

6،000،000 تومان

بذر گوجه کانیون 857 (Canyon 857 F1)” قالبی بلوکی تخم مرغی و سایز میوه متوسط ولی بسیار سفتی دارد. رقمی زودرس بوده که 70 روز بعد از انتقال نشا بار می‌دهد و از مقاومت نسبی خوبی به بیماری‌های قارچی و ویروسی برخوردار است. همچنین به دمای بالا مقاوم بوده و بنابراین به عنوان کشت پسکار و پیشکار در مناطق جنوبی توصیه و کشت می‌شود.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه کانیون 857 (ساکاتا 10857)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

100 تا 120 گرم

میزان سفتی میوه

بسیار خوب

نوع مصرف

تازه خوری

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

بسیار خوب

مقاومت ها و تحمل ها

پژمردگی فوزاریومی Fol, پژمردگی ورتیسلیومی (Vd), ویروس پژمردگی لکه ای گوجه فرنگی (TSWV), ویروس عامل سرجمک (TYLCV), ویروس عامل موزاییک گوجه (TOMV)

شرکت تولید کننده / وارد کننده

کانیون/ فلات ایران

بسته بندی

پاکتی 5000 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه رقم کانیون 857

بذر گوجه کانیون 857” محصول شرکت ساکاتا مناسب فضای باز می باشد. ممکن است شما این بذر را با نام بذر گوجه ساکاتا 10857 هم بشناسید. این نام در واقع نام قدیمی این بذر می‌باشد. یکی از مهم ترین ملاک‌های خرید بذر برای کشاورزان اصل بودن آن است. ما در آقا مهندس این مشکل را برطرف کرده ایم و محصولات خود را با ضمانت نامه اصالت کالا برای شما ارسال می‌کنیم. قیمت بذر کانیون یا ساکاتا به عوامل متعددی از جمله تاریخ بسته بندی، تعداد خرید و نرخ دلار بستگی دارد.

توضیحات فنی گوجه رقم کانیون 857

یکی از محبوب ترین ارقام تخم مرغی موجود در کشور همین کا 857 است. بذر گوجه ساکاتا 10857 سابق یا همان 857 کانیون فعلی یکی از محبوب ترین ارقام در مناطق جنوبی مانند بهبهان می‌باشد. در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی‌ها و دلیل محبوبیت گوجه کانیون 875 می‌پردازیم:

 • دارای میوه ای تخم مرغی با سایز نسبتا کوچک، سفتی و ماندگاری مناسب که معمولا با دمگل برداشت می شود.
 • واریته ای با دوره رسیدگی کوتاه (65 تا 70 روزه)
 • بوته ای رونده با قدرت رویش و استارت اولیه خوب
 • پتانسیل باردهی و عملکرد بالایی دارد
 • قدرت ریکاوری بسیار عالی

در مجموع این رقم میوه ای بلوکی تخم مرغی به وزن 100 تا 120 گرم تولید می‌کند. همچنین علیرغم زودرس بودن، پوشش برگی خوبی دارد. 857 یا همان 10857 ساکاتا، بین ارقام زودرس، پربار ترین و با کیفیت ترین واریته است!

جهت بازدید از سایر بذرهای گوجه فرنگی کلیک کنید.

مقاومت و تحمل رقم کانیون 857

این رقم از مقاومت نسبی به بیمارگرهای ویروسی و قارچی برخوردار است. هر چند که سطح مقاومت آن به بیمارگرهای ویروسی بیشتر از قارچی است. ولی به طور کل در صورت قوی بودن بنیه بوته و تغذیه مناسب، به بیماری‌های زیر مقاومت نسبی دارد:

 • پژمردگی فوزاریومی Fol
 • پژمردگی ورتیسلیومی (Vd)
 • ویروس عامل سرجمک (TYLCV)
 • ویروس عامل موزاییک گوجه (TOMV)
 • ویروس پژمردگی لکه ای گوجه فرنگی (TSWV)

نقد و بررسی رقم گوجه کانیون 857

رقم کانیون 857 محبوب ترین و پرطرفدارترین رقم گوجه زودرس در کشور می‌باشد. تقریبا تمامی کشاورزانی که رقم‌های زودرس کشت کرده‌اند، با بذر گوجه کانیون 857 آشنایی داشته و آن را به بسیاری دیگر از ارقام ترجیح می‌دهند. دلیل آن هم کیفیت بسیار خوبی است که گوجه کانیون نسبت به سایر ارقام دارد. از نظر پوشش برگی، در صورت تغذیه کامل در فاز رویشی، برابر با برنتاست. این واریته قدرت ریکاوری خوبی نیز دارد.

همچنین از مقاومت خوبی برخوردار است، مقاومت بالایی به گرما دارد. گوجه‌ای که میوه بسیار سفتی دارد، 65 روزه میرسد، ضد ویروس است و بسیار پربار می‌باشد. از جمله انتقاداتی که می‌توان به این رقم وارد دانست، این است که در تنش‌های مداوم مانند تنش شوری ((EC) بالا 4000)، خاک رس و ماندابی، حجم بوته بسیار کمی دارد و سایز میوه هم در این شرایط کمتر از 80 گرم خواهد بود! این سایز ریز میوه مشکل و ایرادی که رقم مشابه بریویو در چنین شرایطی نیز دارد.

از دیگر مشکلات این بذر می‌توان به زمان برداشت آن اشاره داشت. در زمان برداشت اگر کار برداشت به تعویق افتد و رطوبت وجود داشته باشد، احتمال ترک خوردگی میوه وجود دارد. به طور کلی مجموعه ویژگی‌های ذکر شده این رقم را به یکی از مناسب ترین ارقام جهت کشت در مناطق جنوبی تبدیل کرده است و باید گفت بذر گوجه کانیون 857 یکی از ارقام زودرس توصیه شده کارشناسان آقا مهندس است.

در مجموع 857 کانیون میزان باردهی و تناژ کمتری نسبت به ارقامی مانند برنتا دارد. کیفیت میوه آن هم کمتر از برنتا و برویو است به همین دلیل  هم، با ورود میوه این ارقام به بازار، میوه ساکاتا 10857، مشتری و قیمت کمتری خواهد داشت. بنابراین 857 برای کشت در شرایطی که زودرس بودن اولویت اول باشد می توان انتخاب اول دانست!

مشاوره کشت و خرید بذر کا 857

از آن جا که رقم کا 857 جز ارقام پرطرفدار بوده و قیمت بالایی نسبت به ارقام مشابه دارد، توصیه می‌شود حتما جهت دریافت مشاوره خرید و کشت که رایگان است با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید. این رقم در شرایط مختلف رفتار متفاوتی نشان می‌دهد، بنابراین ریسک نکنید و صرفا به تجربه خود اتکا نکنید.

بازدید از بیماری‌ها و آفات بذر گوجه فرنگی

نمره فنی

کیفیت میوه: 7
پوشش برگی: 5.5
مقاومت و تحمل: 7
زمان رسیدگی: 8
باردهی: 7
6.9

نمره فنی برای اولین بار توسط تیم تخصصی آقامهندس و بر اساس پنج معیار کیفیت میوه، پوشش برگی، مقاومت و تحمل، زمان رسیدگی و باردهی تهیه شده است.

پرسش و پاسخ

6 دیدگاه برای بذر گوجه کانیون 857 (ساکاتا 10857)

 1. متین

  درود واقعا بذر مقاوم با بوته شاد و زودرسی عالی مقاومت به گرما عجیب و سفتی گوجه عالی عالی
  تنها عیب این بذر ریز افتادن قالب گوجه
  ترک خوردگی معمولا از استفاده بیش از حد کود ازت هست
  و در شرایط شوری قالب زیر ۱۰۰ گرم

 2. احمد رضا

  سفنی میوه کانیون بیشتره یا سی ال ایکس؟

  • پشتیبان سایت

   درود بر شما
   سفتی 857 کانیون بیشتر هست البته این سفتی بیشتر به دلیل ریز تر بودن 857 هست. و میشه گفت در غالب مناطق سی ال ایکس بازارپسند تر از 857 هست

 3. لقایی

  تناژ بار چقدره

 4. شهرام‌

  تناژ چه جوره .چند تن در هکتار .و مورد مشابه با کدام بذر تناژ یکی هست

 5. رضا

  این رقم واقعا مقاومتش فوق العاده هست

 6. هاکان

  گوجه ساکاتا رقم خوبی هست دلیل ریز افتادنش رعایت نکردن فاصله نشا هست حداقل فاصله 40سانت باشه و آبدهی هم نسبت به رقم های دیگه. باید بیشتر باشه

  • زکریا همه زاده

   درود بر شما ممنون از توصیه خوب تون
   البته در مجموعف معمولا تناژ کمتری نسبت به ارقامی مثل بریویو، برنتا، بسیمو و… میده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *