مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه 857 کانیون (10857 ساکاتا)

نمره کاربران:

1 دیدگاه

نمره فنی آقامهندس:

6.9/10
6.9 از 10

83،000،000 ریال

“بذر گوجه کانیون 857 (Canyon 857 F1)” قالبی بلوکی تخم مرغی و سایز میوه متوسط ولی بسیار سفتی دارد. رقمی زودرس بوده که 70 روز بعد از انتقال نشا بار می دهد و از مقاومت نسبی خوبی به بیماری های قارچی و ویروسی برخوردار است. همچنین به دمای بالا مقاوم بوده و بنابراین به عنوان کشت پسکار و پیشکار در مناطق جنوبی توصیه و کشت می شود.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه 857 کانیون (10857 ساکاتا)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

100 تا 120 گرم

میزان سفتی میوه

بسیار خوب

نوع مصرف

تازه خوری

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

بسیار خوب

مقاومت ها و تحمل ها

پژمردگی فوزاریومی Fol, پژمردگی ورتیسلیومی (Vd), ویروس پژمردگی لکه ای گوجه فرنگی (TSWV), ویروس عامل سرجمک (TYLCV), ویروس عامل موزاییک گوجه (TOMV)

شرکت تولید کننده /وارد کننده

کانیون/ فلات ایران

بسته بندی

پاکتی 5000 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه رقم کانیون 857

شما می توانید “بذر گوجه کانیون 857″ را به صورت نقد و یا با شرایط اقساطی از سایت آقا مهندس خریداری نمایید. ممکن است شما این بذر را با نام ساکاتا 10857 هم بشناسید. این نام در واقع نام قدیمی این بذر می باشد. یکی از مهم ترین ملاک های خرید بذر برای کشاورزان اصل بودن آن است. ما در آقا مهندس این مشکل را برطرف کرده ایم و محصولات خود را با ضمانت نامه اصالت کالا برای شما ارسال می کنیم.

شرایط خرید حضوری برای شما نیز فراهم شده است. شما می توانید بعد از استعلام قیمت از همکاران ما در بخش فروش، نسبت به خرید و پرداخت وجه با اطمینان اقدام نموده و محصول سفارشی خود را در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.

توضیحات فنی گوجه رقم کانیون 857

یکی از محبوب ترین ارقام تخم مرغی موجود در کشور همین کا 857 است. این واریته یکی از معروف ترین و پایه ثابت ترین ارقام کشت های پسکار و پیشکار مناطق جنوبی کشور محسوب می شود. در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی ها و دلیل محبوبیت گوجه کانیون 875 می پردازیم:

 • احتمال آفتاب سوختگی میوه بسیار کم است.
 • دارای دوره رسیدگی کوتاه (70 روزه) و مناسب کشت در فضای باز است.
 • توانایی‌ بسیار خوبی در گلدهی در زمان تنش گرما دارد.
 • رقم گوجه 857 شرکت کانیون یک رقم هیبرید پربار محسوب می شود و قدرت ریکاوری خوبی دارد.
 • میوه بسیار سفتی تولید می کند و بنابراین برای حمل و نقل طولانی و صادرات مناسب است.

در مجموع این رقم میوه ای بلوکی تخم مرغی به وزن 100 تا 120 گرم تولید می کند. همچنین علیرغم زودرس بودن، پوشش برگی خوبی دارد.

مقاومت ها و تحمل های رقم کانیون 857

این رقم از مقاومت نسبی به بیمارگرهای ویروسی و قارچی برخوردار است، هر چند که سطح مقاومت آن به بیمارگرهای ویروسی بیشتر از قارچی است. ولی به طور کل در صورت قوی بودن بنیه بوته و تغذیه مناسب، به بیماری های زیر مقاومت نسبی دارد:

 • پژمردگی فوزاریومی Fol
 • پژمردگی ورتیسلیومی (Vd)
 • ویروس پژمردگی لکه ای گوجه فرنگی (TSWV)
 • ویروس عامل سرجمک (TYLCV)
 • ویروس عامل موزاییک گوجه (TOMV)

نقد و بررسی رقم گوجه کا 857

رقم کانیون 857 محبوب ترین و پرطرفدارترین رقم گوجه زودرس در کشور می باشد. تقریبا تمامی کشاورزانی که رقم های زودرس کشت کرده اند، با رقم کا 857 آشنایی داشته و آن را به بسیاری دیگر از ارقام ترجیح می دهند. دلیل آن هم کیفیت بسیار خوبی است که گوجه کانیون نسبت به سایر ارقام دارد. از نظر پوشش برگی، در صورت تغذیه کامل در فاز رویشی، برابر با برنتاست. این واریته قدرت ریکاوری خوبی نیز دارد، اگرچه غالب بار آن مربوط به چین اول و دوم است.

همچنین از مقاومت خوبی نیز بهره مند می باشد. این بذر مقاومت خوبی به ویروس TYLCV دارد، مقاومت آن به بیماری های قارچی کمتر از ارقام شاخص مانند بریویو و برنتا است. کانیون 857 مقاومت بالایی به گرما دارد. گوجه ای که میوه بسیار سفتی دارد، 65 روزه میرسد، ضد ویروس است و بسیار پربار می باشد. از جمله انتقاداتی که می توان به این رقم وارد دانست، این است که در تنش های مداوم مانند تنش شوری ((EC) بالا 4000)، خاک رس و ماندابی، حجم بوته بسیار کمی دارد و سایز میوه هم در این شرایط کمتر از 80 گرم خواهد بود! این سایز ریز میوه مشکل و ایرادی که رقم مشابه بریویو در چنین شرایطی نیز دارد.

از دیگر مشکلات این بذر می توان به زمان برداشت آن اشاره داشت. در زمان برداشت اگر کار برداشت به تعویق افتد و رطوبت وجود داشته باشد، احتمال ترک خوردگی میوه است. به طور کلی مجموعه ویژگی های ذکر شده این رقم را به یکی از مناسب ترین ارقام جهت کشت در مناطق جنوبی تبدیل کرده است و باید گفت بذر گوجه کانیون 857 یکی از ارقام زودرس توصیه شده کارشناسان آقا مهندس است.

 

مشاوره کشت و خرید بذر کا 857

از آن جا که رقم کا 857 جز ارقام پرطرفدار بوده و قیمت بالایی نسبت به ارقام مشابه دارد، توصیه می شود حتما جهت دریافت مشاوره خرید و کشت که رایگان است با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید. این رقم در شرایط مختلف رفتار متفاوتی نشان می دهد، بنابراین ریسک نکنید و صرفا به تجربه خود اتکا نکنید.

نمره فنی

کیفیت میوه: 7
پوشش برگی: 5.5
مقاومت و تحمل: 7
زمان رسیدگی: 7
باردهی: 7
نمره فنی نهایی: 6.9

پرسش و پاسخ

1 دیدگاه برای بذر گوجه 857 کانیون (10857 ساکاتا)

 1. متین

  درود واقعا بذر مقاوم با بوته شاد و زودرسی عالی مقاومت به گرما عجیب و سفتی گوجه عالی عالی
  تنها عیب این بذر ریز افتادن قالب گوجه
  ترک خوردگی معمولا از استفاده بیش از حد کود ازت هست
  و در شرایط شوری قالب زیر ۱۰۰ گرم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *