مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه اولا (Oula F1)

نمره کاربران:

نمره فنی آقامهندس:

4.9/10
4.9 از 10

2،500،000 تومان

بذر گوجه اولا (Oula F1)” قالبی گرد و سایز میوه نسبتا درشت دارد. از زمان انتقال نشا به زمین اصلی تا برداشت محصول 70 روز زمان نیاز است. اولا مقاومت نسبی متوسطی نسبت به بیمارگرهای قارچی دارد. این رقم به عنوان کشت پیشکار در مناطق جنوبی و کشت بهاره در استان خراسان توصیه می‌شود.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه اولا (Oula F1)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

170 تا 190 گرم

میزان سفتی میوه

ضعیف

نوع مصرف

تازه خوری

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

متوسط

مقاومت ها و تحمل ها

پژمردگی فوزاریومی Fol, پژمردگی ورتیسلیومی (Vd)

شرکت تولید کننده / وارد کننده

سمینیس/ فلات ایران

بسته بندی

قوطی 5000 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه رقم اولا

در مجموعه آقا مهندس “بذر گوجه اولا” که رقمی هیبرید از شرکت سمینیس است، با ضمانت نامه اصالت کالا به شما تحویل می‌شود. شما می توانید بذر اولا را به همراه ضمانت اصالت بذر به صورت اینترنتی و بدون نیاز به حضور در شرکت خریداری نمایید. قیمت بذر گوجه فرنگی اولا به عوامل متعددی از جمله تاریخ بسته بندی، تعداد خرید و نرخ دلار بستگی دارد.

توضیحات فنی رقم گوجه اولا

پیش از اقدام به خرید رقم رشد محدود اولا برای اینکه بتوانید بهترین مزرعه گوجه اولا را داشته باشید؛ باید با خصوصیات و ویژگی‌های این رقم گوجه به طور کامل آشنا شوید. در ادامه مهم ترین ویژگی‌ها و شرایط کاشت بذر گوجه اولا را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

  • رنگ پذیری نسبتا خوبی در شرایط خنک دارد.
  • پوشش برگی کم تا متوسط ولی عملکرد بالایی دارد.
  • بذر گوجه فرنگی اولا در شرایط متعادل دوره رسیدگی کوتاهی دارد.
  • سازگاری مناسبی جهت کشت پیشکار (مرداد و شهریور) مناطق جنوبی دارد.

بنابراین رقم گوجه اولا شکل میوه گرد به وزن 170 تا 190 گرم داشته که سفتی نسبتا مطلوبی را از خود نشان می‌دهد. همچنین مناسب کشت پیشکار در مناطق جنوبی می‌باشد.

جهت بازدید از سایر بذرهای گوجه فرنگی کلیک کنید.

مقاومت و تحمل رقم اولا

از نظر مقاومت به بیماری‌ها واریته‌ای نسبتا ضعیف تا متوسط است. چنانچه به بیمارگرهای قارچی مقاومت متوسطی داشته ولی نسبت به ویروس‌ها مقاومت خاصی ندارد.

نقد و بررسی رقم گوجه اولا

پوشش برگی گوجه اولا تقریبا برابر با بذر گوجه سوپرست ساکاتا، بذر گوجه کوینتی، بذر گوجه کیشمات است. مشکل آفتاب سوختگی میوه کم و بیش وجود دارد. در برخی مناطق جنوبی که زمان چیدن چند چین گوجه وجود ندارد، باردهی اولا از رقم‌های مطرح مانند رقم گوجه 8320 و رقم گوجه متین که رقم‌های میان رس هستند، بیشتر است. این واریته مستعد ترک خوردگی پوسته است، مخصوصا در شرایطی که با کمبود کلسیم مواجه شود.

نکته‌ای که در مورد ارقام پربار زودرس باید بگوییم این است که در زمان رشد رویشی بایستی تغذیه آن به درستی انجام شود. این ارقام معمولا بسیار پرتوقع هستند. همچنین باید گفت کشت این رقم در مناطق آلوده به ویروس (مانند مناطق جنوبی استان فارس) به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود. در صورتی که هدف کشت، بازار صنعتی و کارخانه باشد، منطقه آلوده به ویروس نباشد. دمای هوا و زمان رسیدگی میوه خنک باشد و یا دوره رشد بسیار کوتاه باشد، انتخاب بذر گوجه اولا می‌تواند انتخاب خوبی باشد. این رقم در کشت‌های بهاره استان خراسان بسیار خوب جواب داده است.

مشاوره کشت و خرید بذر اولا

در صورتی که هنوز نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری هستید، می‌توانید به رایگان از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید. با دریافت مشاوره انفرادی، زمین کشاورزی شما و تمامی شرایط جغرافیایی منطقه شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. در نهایت با دید باز و با دانش کامل خرید بذر گوجه اولا را انجام دهید.

بازدید از بیماری‌ها و آفات بذر گوجه فرنگی

نمره فنی

کیفیت میوه: 2.5
پوشش برگی: 4
مقاومت و تحمل: 4
زمان رسیدگی: 8
باردهی: 6
4.9

نمره فنی برای اولین بار توسط تیم تخصصی آقامهندس و بر اساس پنج معیار کیفیت میوه، پوشش برگی، مقاومت و تحمل، زمان رسیدگی و باردهی تهیه شده است.

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر گوجه اولا (Oula F1)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *