مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه اولا

نمره کاربران:

نمره فنی آقامهندس:

4.9/10
4.9 از 10

18،000،000 ریال

“بذر گوجه اولا (Oula F1)” قالبی گرد و سایز میوه نسبتا درشت دارد. از زمان انتقال نشا به زمین اصلی تا برداشت محصول 70 روز زمان نیاز است. اولا مقاومت نسبی متوسطی نسبت به بیمارگرهای قارچی دارد. این رقم به عنوان کشت پیشکار در مناطق جنوبی و کشت بهاره در استان خراسان توصیه می شود.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه اولا

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

170 تا 190 گرم

میزان سفتی میوه

ضعیف

نوع مصرف

تازه خوری

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

متوسط

مقاومت ها و تحمل ها

پژمردگی فوزاریومی Fol, پژمردگی ورتیسلیومی (Vd)

شرکت تولید کننده /وارد کننده

سمینیس/ فلات ایران

بسته بندی

قوطی 5000 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه رقم اولا

قبل از اقدام به خرید هرگونه بذری، از اصالت آن اطمینان حاصل کرده، سپس اقدام به خرید کنید. در مجموعه آقا مهندس بذر گوجه اولا که رقمی هیبرید از شرکت سمینیس است، با ضمانت نامه اصالت کالا به شما تحویل می شود. فقط قبل از خرید قیمت بذر را که تحت تاثیر عواملی مثل تاریخ تولید و انقضا و تعداد سفارش قرار دارد، از همکاران ما در بخش فروش استعلام کنید. سپس اقدام به خرید با روش های موجود (حضوری، آنلاین، پرداخت در محل و یا اقساطی) کنید.

توضیحات فنی گوجه رقم اولا

پیش از اقدام به خرید رقم رشد محدود اولا  برای اینکه بتوانید بهترین مزرعه گوجه اولا را داشته باشید؛ باید با خصوصیات و ویژگی‌های این رقم گوجه به طور کامل آشنا شوید. در ادامه مهم ترین ویژگی‌ها و شرایط کاشت بذر گوجه اولا را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

  • رنگ پذیری نسبتا خوبی در شرایط خنک دارد.
  • سازگاری مناسبی جهت کشت پیشکار (مرداد و شهریور) مناطق جنوبی دارد.
  • بذر گوجه فرنگی اولا در شرایط متعادل دوره رسیدگی کوتاهی دارد.
  • پوشش برگی کم تا متوسط  ولی عملکرد بالایی دارد.

بنابراین رقم گوجه اولا شکل میوه گرد به وزن 170 تا 190 گرم داشته که سفتی نسبتا مطلوبی را از خود نشان می‌دهد. همچنین مناسب کشت پیشکار در مناطق جنوبی می باشد.

مقاومت ها و تحمل های رقم اولا

از نظر مقاومت به بیماری ها واریته ای نسبتا ضعیف تا متوسط است. چنانچه به بیمارگرهای قارچی مقاومت متوسطی داشته ولی نسبت به ویروس ها مقاومت خاصی ندارد.

نقد و بررسی رقم گوجه اولا

پوشش برگی گوجه اولا تقریبا برابر با بذر گوجه سوپرست ساکاتا، بذر گوجه کوینتی، بذر گوجه کیشمات است. مشکل آفتاب سوختگی میوه را کم و بیش وجود دارد. در برخی مناطق جنوبی که زمان چیدن چند چین گوجه وجود ندارد، باردهی اولا از رقم‌های مطرح مانند رقم گوجه 8320 و رقم گوجه متین که رقم‌های میان رس هستند، بیشتر است. این واریته مستعد ترک خوردگی پوسته است، مخصوصا در شرایطی که با کمبود کلسیم مواجه شود.

نکته ای که در مورد ارقام پربار زودرس باید بگوییم این است که در زمان رشد رویشی بایستی تغذیه آن به درستی انجام شود. این ارقام معمولا بسیار پرتوقع هستند. همچنین باید گفت کشت این رقم در مناطق آلوده به ویروس (مانند مناطق جنوبی استان فارس) به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود. در صورتی که هدف کشت، بازار صنعتی و کارخانه باشد، منطقه آلوده به ویروس نباشد، دمای هوا و زمان رسیدگی میوه خنک باشد و یا دوره رشد بسیار کوتاه باشد، انتخاب بذر گوجه اولا می‌تواند انتخاب خوبی باشد. این رقم در کشت های بهاره استان خراسان بسیار خوب جواب داده است.

مشاوره کشت و خرید بذر اولا

در صورتی که هنوز نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری هستید، می‌توانید به رایگان از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید. با دریافت مشاوره انفرادی، زمین کشاورزی شما و تمامی شرایط جغرافیایی منطقه شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. در نهایت با دید باز و با دانش کامل خرید بذر گوجه اولا را انجام دهید.

نمره فنی

کیفیت میوه: 2.5
پوشش برگی: 4
مقاومت و تحمل: 4
زمان رسیدگی: 2.5
باردهی: 6
نمره فنی نهایی: 4.9

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر گوجه اولا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *