مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه 1024

نمره کاربران:

نمره فنی آقامهندس:

5.9/10
5.9 از 10

30،000،000 ریال

“بذر گوجه آلینا1024 (Alina1024 F1)” قالبی گرد بلوکی و سایز میوه متوسط دارد. این واریته با دوره رشد 80 روزه از زمان انتقال نشا به زمین اصلی بار می دهد. همچنین به بسیاری از بیمارگرهای قارچی برگی و ویروسی و باکتریایی مقاومت نسبی داشته و مناسب کشت پیشکار در مناطق جنوب کشور است.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه 1024

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

150 تا 170 گرم

میزان سفتی میوه

متوسط

میزان برداشت با کاسبرگ

تا 60درصد

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

خوب

مقاومت ها و تحمل ها

پژمردگی فوزایومی, پژمردگی ورتیسلیومی (Vd), خال زدگی باکتریایی گوجه فرنگی, لکه برگی خاکستری (Stemphylium spp), ویروس عامل سرجمک (TYLCV), ویروس عامل موزاییک گوجه (TOMV)

شرکت تولید کننده /وارد کننده

اگریپا / مهرسام وندا

بسته بندی

پاکتی 5000 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه رقم آلینا 1024

یکی دیگر از بذرهای پرطرفدار گوجه فرنگی، “بذر گوجه 1024 می باشد. کشاورزان این بذر را با نامبذر گوجه آلینا نیز می شناسند. یکی از مهم ترین ملاک های خرید بذر برای کشاورزان اصالت کالاست. ما در آقا مهندس تمامی بذرهای خود را با ضمانت نامه اصل بودن کالا برای شما ارسال می کنیم. بنابراین شما می توانید بذر گوجه فرنگی 1024 آلینا را به صورت نقد، غیرحضوری و یا با شرایط اقساط خریداری نمایید.

توضیحات فنی گوجه رقم آلینا 1024

بذر گوجه 1024 پس از اینکه در مزارع آزمایشی بازخورد خوبی به دست آورد، کم کم روانه بازار شد. بسیاری از کشاورزان گوجه کار جنوبی پتانسیل بالایی برای کشت در مناطق جنوبی در این رقم دیده اند. در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های بذر گوجه فرنگی الینا اشاره می کنیم:

 • این واریته یک رقم با دوره رسیدگی کوتاه (75 تا 80 روزه) است.
 • 1024 آلینا رقمی پربار است.
 • این بذر از یکنواختی و هم رسی بالایی برخوردار است.
 • این واریته رشد محدود محصول شرکت اگریپا است و بنابراین مناسب کشت در فضای باز می باشد.
 • دارای بوته ای قوی با پوشش برگی خوب است.
 • مناسب کشت پیشکار مناطق جنوبی است.

بنابراین می توان گفت رقم 1012 آلینا یک رقم زودرس تا نسبتا زودرس با میوه گرد بلوکی است. وزن میوه آن  150 تا 170 گرم می باشد.

مقاومت ها و تحمل های رقم آلینا 1024

این بذر مقاومت خوبی نسبت به ویروس ها و باکتری ها از خود نشان می دهد. در ادامه به برخی از مهم ترین توانمندی های این بذر در برابر ویروس ها اشاره کرده ایم:

 • فوزاریوم نوع 2
 • پژمردگی ورتیسیلیومی (Va)
 • ویروس موزاییک گوجه فرنگی (ToMV)
 • خال زدگی باکتریایی گوجه فرنگی
 • ویروس پیچیدگی زرد برگ گوجه فرنگی (TYCLV)

نقد و بررسی رقم گوجه آلینا 1024

همانطور که گفته شد برجسته ترین ویژگی های 1024 نسبتا زودرس و هم رس بودن آن است. همین ویژگی به تنهایی می تواند کشاورزان را ترغیب به کاشت کند. اما نقدهایی هم به این بذر وارد است که این بذر را بی عیب نکرده است. کیفیت میوه و سفتی آن به مراتب کمتر از ارقامی مثل برنتاست. صادرات گوجه 1024 تنها به شرط دو رنگ بودن امکان پذیر است.

همچنین میوه رسیده آلینا یا همان 1024 خیلی زود از بین می رود. بنابراین می تواند برای کشت پیشکار گزینه مناسبی باشد. از دیگر مزایای این رقم می توان به قابلیت کشت در شوری های 4000 است. در واقع سایز میوه و سفتی میوه آن در آب های شور مناسب است.

اما در مجموع آلینا 1024 رقمی تازه تجاری شده است که علاوه بر زودرسی به سبب داشتن میوه خوش قالب، مقاوم ویروس بودن و هم رس بودن یکی از کاندیداهای اصلی کشت پیشکار مناطق جنوبی می تواند باشد. در حال حاضر رقمی در بازار ایران وجود ندارد که تمام این ویژگی ها را در کنار هم داشته باشد. به نظر می رسد اگر این رقم، پتانسیلی که در نیمه شمالی بروز داده در نیمه جنوبی هم بروز دهد، به یکی از پرطرفدارترین ارقام بازار تبدیل شود.

مشاوره کشت و خرید بذر آلینا 1024

با دریافت مشاوره رایگان خرید بذر آلینا 1024، شما می توانید ریسک خطرات احتمالی کاشت تا برداشت خود را کاهش دهید. مشاوران ما به شما ترفندها و نکات مهم در زمان کاشت تا برداشت محصول را اعلام می کنند. با این کار درصد به وجود آمدن هر گونه مشکلی در حین کاشت و نگهداری به حداقل ممکن کاهش می یابد.

نمره فنی

کیفیت میوه: 5
پوشش برگی: 4.5
مقاومت و تحمل: 7
زمان رسیدگی: 5
باردهی: 6
نمره فنی نهایی: 5.9

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر گوجه 1024”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *