مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه اس وی 2466 تی دی (SV2466TD F1)

نمره کاربران:

(دیدگاه 4 کاربر)
4 دیدگاه

نمره فنی آقامهندس:

6.6/10
6.6 از 10

14،000،000 تومان

بذر گوجه اس وی 2466 تی دی (SV2466TD F1)” قالبی گرد و بلوکی و سایز میوه متوسط دارد. 75 روز از انتقال نشا تا برداشت محصول زمان می‌برد و نسبت به بیمارگرهای ویروسی از مقاومت نسبی خوبی برخوردار است. این رقم مناسب کشت در خراسان و زنجان بوده؛ همچنین به عنوان کشت پیشکار در استان‌های هرمزگان و بوشهر توصیه می‌شود.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه اس وی 2466 تی دی (SV2466TD F1)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

120 تا 140 گرم

میزان سفتی میوه

خوب

میزان برداشت با کاسبرگ

تا 60درصد

نوع مصرف

تازه خوری

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

متوسط

مقاومت ها و تحمل ها

ویروس عامل سرجمک (TYLCV)

شرکت تولید کننده / وارد کننده

سمینیس/ فلات ایران

بسته بندی

پاکتی 5000 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه اس وی ۲۴۶۶ تی دی

یکی دیگر از ارقام نسبتا زودرس “بذر گوجه 2466” است. نام کامل آن اس وی 2466 تی دی است. مهم ترین دغدغه کشاورزان در زمان خرید، اصالت کالای خریداری شده است. شما می‌توانید بذر گوجه 2466 اصل را به همراه ضمانت نامه کتبی، از سایت آقا مهندس خریداری نمایید.

این بذر در قوطی‌های 10000 عددی با دو اورجین هند و تایلند به فروش می‌رسد. قیمت بذر گوجه فرنگی 2466 با توجه به نوع بسته بندی، تاریخ بسته بندی و همچنین اورجین بذر مشخص می‌شود. شما می‌توانید بذر مورد نظر را به صورت نقد و یا با شرایط اقساطی خریداری نمایید.

توضیحات فنی گوجه رقم 2466

بذر گوجه ۲۴۶۶ یکی از ارقام مناسب کشت بهاره می‌باشد. این بذر بیشتر در استان‌هایی مثل خراسان و زنجان مورد استقبال قرار گرفته است. همچنین برای کشت پیشکار مناطقی مانند هرمزگان و بوشهر کشت می‌شود. در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی‌های این بذر می‌پردازیم تا شما بدانید چرا دیگر کشاورزان از این بذر تا این حد استقبال کرده اند:

 • این بذر سیستم ریشه قوی ای دارد.
 • این رقم رشد محدود حجم بوته متوسط ولی عملکرد بالایی دارد.
 • سازگاری خوبی با سرمای انتهای فصل دارد و رنگ گیری میوه آن در انتهای فصل بسیار مناسب است. به عبارتی مناسب کشت پاییزه و کشت در مناطق سردسیر که میوه در انتهای فصل رنگ نمی‌گیرد، است.
 • رقم گوجه ۲۴۶۶ یک رقم تقریبا زودرس است که در صورت کشت نشا، حدود 75 تا 80 روز پس از انتقال نشا بار می‌دهد و یا در صورت کشت مستقیم بذر حدود 95 روز پس از کشت بذر، بار می‌دهد.

بنابراین رقم 2466 یک رقم نسبتا زودرس است. تیپ میوه گوجه 2466 بلوکی و وزن متوسط آن 120 تا 140 گرم است. همچنین میوه سفتی داشته و قابلیت حمل و نقل دوربرد دارد.

جهت بازدید از سایر بذرهای گوجه فرنگی کلیک کنید.

مقاومت و تحمل رقم گوجه 2466

میزان تحمل و مقاومت این بذر به نسبت خوب است که در ادامه به برخی از مهم ترین موارد اشاره می‌کنیم:

 • رقم ۲۴۶۶ مقاومت نسبتا خوبی به ویروس عامل سرجمک دارد.
 • به بیماری‌های برگی مانند لکه موجی و کپک خاکستری مقاومت چندانی ندارد.

نقد و بررسی رقم گوجه 2466

بذر گوجه فرنگی 2466 یکی از ارقام پربار هیبرید شرکت سمینیس است. از ارقام گوجه فرنگی بسیار خوب شرکت سمینیس می‌توان به بذر گوجه فرنگی برنتا، بذر گوجه فرنگی باسیمو، بذر گوجه بریویو و بذر گوجه ۸۳۲۰ اشاره کرد. این رقم را هم شاید بتوان با برخی از این ارقام مقایسه کرد.

برجسته ترین ویژگی‌های رقم 2466، زودرسی، کیفیت بالای میوه و پربار بودن این رقم است. میوه‌ای زیبا با ماندگاری بالا که گاها کیفیت آن برابر بریویو است. اما مسائل و مواردی برای انتقاد به این رقم وجود دارد از جمله اینکه:

 1. پوشش برگی این رقم پایین است و گرمای انتهای فصل مناطق جنوبی باعث آفتاب سوزی میوه آن می‌شوند. بنابراین بیشتر برای مناطقی که انتهای فصل خنک دارند توصیه می‌شود. مسئله دیگر حساس بودن این رقم به بیماری‌های برگی است. در واقع بذر گوجه 2466 به بیماری‌های ویروسی مقاومت بالایی دارد.
 2. اما به بیماری‌های برگی مانند لکه موجی حساس است و در شرایط مشابه سریع تر از برنتا بیمار می‌شود. درکل، در برخی از موارد بذر گوجه 2466 سریع دچار آلودگی و آفتاب سوزی می‌شود. اما برای کشت در مناطقی که سرمای انتهای فصل زود می‌رسد رقم مناسبی است البته به شرط مراقبت از آلودگی در برابر بیماری‌های برگی!
 3. این رقم حجم بوته متوسطی دارد. کمتر از باسیمو و تقریبا مشابه سانسید و بذر گوجه فرنگی اولا می‌باشد. برای همین فواصل بین بوته‌ها برای این رقم معمولا بین 35 تا 40 سانتی متر و فواصل ردیف‌ها حدود 160 سانتی متر در نظر گرفته می‌شود. از لحاظ زمان رسیدگی بین بذر گوجه 857 و بذر گوجه باسیمو قرار دارد.

مشاوره کشت و خرید بذر 2466

برای دریافت مشاوره رایگان و خرید بذر گوجه 2466 می‌توانید با کارشناسان فنی مجموعه ما در ارتباط باشید. این رقم عملکرد بالایی دارد و تنها عیب آن مشکل عدم مقاومت به بیماری‌های برگی ست که با داشتن بنیه قوی گیاه و تغذیه صحیح قابل کنترل است. کارشناسان ما در بخش فنی آماده پاسخگویی به شما هستند.

بازدید از بیماری‌ها و آفات بذر گوجه فرنگی

نمره فنی

کیفیت میوه: 7
پوشش برگی: 4.5
مقاومت و تحمل: 6
زمان رسیدگی: 7.5
باردهی: 8
6.6

نمره فنی برای اولین بار توسط تیم تخصصی آقامهندس و بر اساس پنج معیار کیفیت میوه، پوشش برگی، مقاومت و تحمل، زمان رسیدگی و باردهی تهیه شده است.

پرسش و پاسخ

4 دیدگاه برای بذر گوجه اس وی 2466 تی دی (SV2466TD F1)

 1. سینا

  زودرس هست و پوشش برگی خوبی نداره و کلا مناسب نیست

  • پشتیبان سایت

   درود
   البته 2466 واریته بسیار پرباری هست و برای کشت های پاییزه مناسب تره تا کشت های بهاره. به این دلیل که در کشت های پاییزه زودرس بودن، میوه باکیفیت و پربار بودن و اینکه زود رنگ بگیره خیلی مهم تره

 2. ولی اله

  پربار فقط پوشش برگی مناسبی نداره
  افتاب سوختگی زیاد داره اما سفت و خوش قالب و زودرس و خوش چین

  • tahmasebi

   درود. 2466 به قول شما خیلی پربار و میوه اش هم کیفیت خوبی داره و البته زودرس هست. ولی پوشش برگی نداره برای همین هم هم برای کشت در مناطقی که انتهای فصل آفتاب اذیت نمیکنه پیشنهاد میشه مثلا کشت پاییزه داراب و کشت پیشکار بندر. البته در همین مناطق هم باید مراقب بود قارچ نگیره!

 3. محمد

  سلام وقتتون بخیر. دوستانی که این رقم کشت کردن لطفا بگین برای اینکه مشکل برگی پیدا نکنن از چه کود و سمومی استفاده کردن.ممنونم

  • tahmasebi

   سلام وقت شما بخیر
   احسنت. بذر 2466، به بیماری های برگی مثل آلترناریا مقاومت چندانی نداره و حتی در کشت های پیشکار که زمان بارندگی رطوبت زیاده خیلی ازز میوه هاش لکه میگیره. برای پیشگیری از لکه موجی و بلایت پیشنهاد میکنیم از قارچ کش هایی مثل اوروگو در تناوب با سیگنوم و کاریال استار استفاده کنید. نکته مهم زمان سمپاشی هاست. بهتره در زمان درشت کردن میوه حتما هر 10 تا 15 روز یک سمپاشی براش در نظر بگیرید ضمن اینکه برای هر بار سمپاشی حداقل 1000 لیتر آب در هکتار مصرف کنید. برای اینکه سم به همه جای بوته برسه و گرنه میوه ها و برگ هاتیی که زیر هستن کاملا آلوده میشن.

 4. علی سلیمی

  سلام
  این بذر 2466کی موجود میشه برای هشت‌بندی هرمزگان میخواستم مرسی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *