مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه 2466

نمره کاربران:

نمره فنی آقامهندس:

6.6/10
6.6 از 10

85،000،000 ریال

“بذر گوجه اس وی 2466 تی دی (SV2466TD F1)” قالبی گرد و بلوکی و سایز میوه متوسط دارد. 75 روز از انتقال نشا تا برداشت محصول زمان می برد و نسبت به بیمارگرهای ویروسی از مقاومت نسبی خوبی برخوردار است. این رقم مناسب کشت در خراسان و زنجان بوده؛ همچنین به عنوان کشت پیشکار در استان های هرمزگان و بوشهر توصیه می شود.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه 2466

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

120 تا 140 گرم

میزان سفتی میوه

خوب

میزان برداشت با کاسبرگ

تا 60درصد

نوع مصرف

تازه خوری

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

متوسط

مقاومت ها و تحمل ها

ویروس عامل سرجمک (TYLCV)

شرکت تولید کننده /وارد کننده

سمینیس/ فلات ایران

بسته بندی

قوطی 100000 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه اس وی ۲۴۶۶ تی دی

یکی دیگر از ارقام نسبتا زودرس “بذر گوجه 2466 است. نام کامل آن “اس وی 2466 تی دی” است. مهم ترین دغدغه کشاورزان در زمان خرید، اصالت کالای خریداری شده است. شما می توانید بذر گوجه 2466 اصل را به همراه ضمانت نامه کتبی، از سایت آقا مهندس خریداری نمایید. این بذر در قوطی های 10000 عددی با دو اورجین هند و تایلند به فروش می رسد. قیمت بذر گوجه فرنگی 2466 با توجه به نوع بسته بندی، تاریخ بسته بندی و همچنین اورجین بذر مشخص و توسط کارشناس فروش اعلام می شود. شما می توانید بذر مورد نظر را به صورت نقد و یا با شرایط اقساطی خریداری نمایید.

توضیحات فنی گوجه رقم 2466

بذر گوجه ۲۴۶۶ یکی از ارقام مناسب کشت بهاره می باشد. این بذر بیشتر در استان هایی مثل خراسان و زنجان مورد استقبال قرار گرفته است. همچنین برای کشت پیشکار مناطقی مانند هرمزگان و بوشهر کشت می شود. در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های این بذر می پردازیم تا شما بدانید چرا دیگر کشاورزان از این بذر تا این حد استقبال کرده اند:

  • این بذر سیستم ریشه قوی ای دارد.
  • این رقم رشد محدود حجم بوته متوسط ولی عملکرد بالایی دارد.
  • سازگاری خوبی با سرمای انتهای فصل دارد و رنگ گیری میوه آن در انتهای فصل بسیار مناسب است. به عبارتی مناسب کشت پاییزه و کشت در مناطق سردسیر که میوه در انتهای فصل رنگ نمی گیرد، است.
  • رقم گوجه ۲۴۶۶ یک رقم تقریبا زودرس است که در صورت کشت نشا، حدود 75 تا 80 روز پس از انتقال نشا بار می دهد و یا در صورت کشت مستقیم بذر حدود 95 روز پس از کشت بذر، بار می دهد.

بنابراین رقم 2466 یک رقم نسبتا زودرس است. تیپ میوه گوجه 2466 بلوکی و وزن متوسط آن 120 تا 140 گرم است. همچنین میوه سفتی داشته و قابلیت حمل و نقل دوربرد دارد.

مقاومت ها و تحمل های رقم 2466

میزان تحمل و مقاومت این بذر به نسبت خوب است که در ادامه به برخی از مهم ترین موارد اشاره می کنیم:

  • رقم ۲۴۶۶ مقاومت نسبتا خوبی به ویروس عامل سرجمک دارد.
  • به بیماری های برگی مانند لکه موجی و کپک خاکستری مقاومت چندانی ندارد.

نقد و بررسی رقم گوجه 2466

بذر گوجه فرنگی 2466 یکی از ارقام پربار هیبرید شرکت سمینیس است. از ارقام گوجه فرنگی بسیار خوب شرکت سمینیس می توان به بذر گوجه فرنگی برنتا، بذر گوجه فرنگی باسیمو، بذر گوجه بریویو و بذر گوجه ۸۳۲۰ اشاره کرد. این رقم را هم شاید بتوان با برخی از این ارقام مقایسه کرد.

برجسته ترین ویژگی های رقم 2466، زودرسی، کیفیت بالای میوه و پربار بودن این رقم است. میوه ای زیبا با ماندگاری بالا که گاها کیفیت آن برابر بریویو است. اما مسائل و مواردی برای انتقاد به این رقم وجود دارد از جمله اینکه:

پوشش برگی این رقم پایین است و گرمای انتهای فصل مناطق جنوبی باعث آفتاب سوزی میوه آن می شوند. بنابراین بیشتر برای مناطقی که انتهای فصل خنک دارند توصیه می شود. مسئله دیگر حساس بودن این رقم به بیماری های برگی است. در واقع بذر گوجه 2466 به بیماری های ویروسی مقاومت بالایی دارد.

اما به بیماری های برگی مانند لکه موجی حساس است و در شرایط مشابه سریع تر از برنتا بیمار می شود. درکل، در برخی از موارد بذر گوجه 2466 سریع دچار آلودگی و آفتاب سوزی می شود. اما برای کشت در مناطقی که سرمای انتهای فصل زود می رسد رقم مناسبی است البته به شرط مراقبت از آلودگی در برابر بیماری های برگی!

این رقم حجم بوته متوسطی دارد. کمتر از باسیمو و تقریبا مشابه سانسید و بذر گوجه فرنگی اولا می باشد. برای همین فواصل بین بوته ها برای این رقم معمولا بین 35 تا 40 سانتی متر و فواصل ردیف ها حدود 160 سانتی متر در نظر گرفته می شود. از لحاظ زمان رسیدگی بین بذر گوجه 857 و بذر گوجه باسیمو قرار دارد.

مشاوره کشت و خرید بذر 2466

برای دریافت مشاوره رایگان و خرید بذر گوجه 2466 می توانید با کارشناسان فنی مجموعه ما در ارتباط باشید. این رقم عملکرد بالایی دارد و تنها عیب آن مشکل عدم مقاومت به بیماری های برگی ست که با داشتن بنیه قوی گیاه و تغذیه صحیح قابل کنترل است. کارشناسان ما در بخش فنی آماده پاسخگویی به شما هستند.

 

نمره فنی

کیفیت میوه: 7
پوشش برگی: 4.5
مقاومت و تحمل: 6
زمان رسیدگی: 7
باردهی: 8
نمره فنی نهایی: 6.6

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر گوجه 2466”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *