مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

اصول و نحوه اختلاط سموم | جدول اختلاط پذیری

آشنایی با اختلاط سموم

فهرست مطالب

ممکن است شما نیز همانند بسیاری از کشاورزان هنگام مواجهه با یک آفت و یا علف هرز سمج و سرسخت وسوسه شوید با ترکیب کردن چندین آفت کش و یا علف کش از شر آفت و یا علف هرز مهاجم خلاص شوید. برای مشاوره تغذیه گیاهی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اگر این روش کاربرد سم به درستی انجام گیرد مزایایی از قبیل کنترل بهتر و کاهش مقاومت آفت به آفت کش ها، صرفه جویی در هزینه، تجهیزات و زمان را به ارمغان می آورد. اما به شما هشدار می دهیم که اگر این کار به درستی و طبق اصول علمی صورت نگیرد ممکن است مصداق ضرب المثل آمد ابروشو درست کند چشمش را کور کرد شوید و نتیجه آن آسیب رساندن به محصولی می شود که می خواهید از آن محافظت کنید.

ترکیب نادرست علاوه بر هدر رفت هزینه سم و کود، باعث کاهش کارایی و همچنین رسوب سموم در مخزن و یا انسداد فیلترها و نازل های سم پاش می شود. ماجرا به همین جا ختم نمی شود بلکه گاهی در اثر واکنش این ترکیبات با هم مواد سمی تولید می شود که باعث گیاه سوزی و خسارت به محصول شما می شود.

بنابراین توصیه اول ما این است که از محصولات ترکیبی که در حال حاضر در بازار وجود دارند و شامل انواع کود، علف کش، ترکیبات قارچ کش و حشره کش ها هستند استفاده کنید.

ببینید نیاز شما با یک کالای تجاری قابل تحقق است یا نه؟ ولی چنانچه این امکان وجود ندارد و یا به هر دلیلی به مصرف ترکیبات مختلف شیمیایی با هم علاقه دارید توصیه دوم ما این است که به منظور جلوگیری از خسارت احتمالی با صرف چند دقیقه وقت و خواندن این متن به ترکیب مورد نظر خود برسید و با اطمینان و خیال راحت ترکیب تولیدی خود را مصرف کنید.

اشتراک‌گذاری:

از رای شما سپاسگزارم

دسته‌های محصولات

Watermelon-Cat1

بذر هندوانه

Melon-Cat1

بذر ملون

tomato-cat1

بذر گوجه

Squash-Cat-1

بذر کدو

Pepper-cat1

بذر فلفل

Cucumber-cat1

بذر خیار

Eggplant-Cat1

بذر بادمجان

دیدگاه‌های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *