آقا مهندس

ویروس پیسک خفیف فلفل برای انتقال به حشرات نیاز ندارد

ویروس پیسک خفیف فلفل Pepper mild mottle virus (PMMoV) یک ویروس گیاهی است که در سراسر جهان گسترش دارد. این بیمارگر فلفل دلمه ای و برخی دیگر از گیاهان سولاناسه را به بیماری پیسک خفیف آلوده می کند. این ویروس به راحتی فلفل دلمه ای را آلوده می کند و همچنین می تواند گوجه فرنگی و بادمجان را نیز آلوده کند.

علائم بیماری ویروسی پیسک خفیف فلفل

همانطور که از نامش مشخص است، این ویروس اغلب علائم خفیفی را در برگهای فلفل آلوده ایجاد می کند، این علایم معمولا به شکل ایجاد موزاییک و نکروز خفیف است. اما در برخی از واریته ها علائم در برگ ممکن است وجود نداشته باشد.

علائم موجود در میوه فلفل دلمه، از جمله تاول و نکروز است که به شدت بازار پسندی میوه را کاهش می دهد. بطور کلی بیماری ویروسی پیسک خفیف فلفل، موجب لکه دار شدن و زردی لکه ای برگها و همچنین ایجاد تاول در میوه می شود.

 

مدیریت و کنترل بیماری ویروسی PMMoV در فلفل

این ویروس بسیار پایدار است و می تواند در خاک و سطوح باقی بماند و این فرصت را پیدا کند که مزارع را آلوده کند. نکته جالب این است که تماس کوتاه بین گیاهان آلوده یا سطوح آلوده با گیاهان سالم برای انتشار ویروس کافی است. حشرات مانند شته ها و تریپس ها تقریبا نمی توانند ویروس را منتقل کنند، اما این ویروس می تواند به راحتی از طریق بذرهای واریته های حساس منتقل شوند. کنترل و مدیریت این ویروس باید طبق روش های بهداشتی مناسب در مزرعه باشد تا از ورود آن جلوگیری شود. حذف منابع آلوده به آن باعث می شوداین بیمارگر از یک فصل به فصل دیگر منتقل نشود.

چطور باید از آلودگی فلفل به ویروس PMMoV جلوگیری کرد؟

  1. از ارقام مقاوم به ویروس استفاده شود.
  2. فقط از بذرها و نشا های سالم استفاده شود زیرا ویروس به راحتی از منابع آلوده منتقل می شود.
  3. سعی کنید تجهیزات و ماشین آلاتی که بین کشاورزان منطقه عمومی هستند و برای مزارع استفاده می شوند جلوگیری کنید و یا آنها را کاملا استریل کنید. اطمینان حاصل کنید که همه بازدیدکنندگان و کارگران قبل از ورود به مزارع ارقام حساس، ضدعفونی شده اند.
  4. بستر کشت باید با آب داغ، وایتکس یا محلول های مناسب برای از بین بردن آلودگی های ویروسی، ضدعفونی شوند.
  5. بوته های آلوده سال قبل باید از مزرعه خارج و در جای دیگری دفن شوند.
  6. علف های هرز اطراف مزارع آلوده را باید بطور کامل با شعله، از بین برده شود و اجازه ظهور به آنها داده نشود.
  7. رعایت تناوب زراعی و عدم کشت گیاهان حساس درپیشگیری از آلودگی بسیار موثر است. خربزه ، کدو تنبل و کدو سبز تحت توسط این ویروس از بین نمی روند. و می توان آنها را به صورت تناوبی همراه با فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی در مناطق آلوده کشت کرد.
  8. تجهیزات کشت قبلی که آلوده بوده حتما یاید با روش هایی مانند دما یا یا ضدعفونی کننده های مناسب، استریل شوند.
  9. این ویروس معمولا توسط حشرات منتقل نمی شود بنابراین کاربرد حشره کش ها برای پیشگیری از آلودگی، بی فایده ست.

 

این مطلب را برای دیگران هم بفرستید

اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین