مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

چگونه یک کشاورزی پر سود داشته باشیم؟

فهرست مطالب

شاید بارها از خودمان یا از افراد دیگر پرسیده باشیم که چی بکاریم که سود بیشتری داشته باشد؟

چطور میشه مثل کشاورز هایی شد که از هر هکتار زمین ده ها و بلکه چند صد ملیون درآمد دارند؟

خوب همه ما کشاورزان میدونیم که برای درآمد زایی بیشتر اول باید یک محصول خوب را انتخاب بکنیم. محصولی که عملکردش خوب باشه و درعین حال بازار فروش و قیمتش هم خوب باشه. بگذارید مفصل تر صحبت کنیم:

همه ما کشاورزان راه های بهتری برای سودآوری پیش رو داریم. همه ما می توانیم کشت های پرسودتری را انتخاب کنیم. همه ما کشاورزانی را می شناسیم که با تغییر نوع کشت خود توانسته اند به هدف اول شان که سودآوری بیشتر است، برسند. برای مشاوره گیاهپزشکی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خودتان قضاوت کنید؛

فرض کنید شما کشاورزی هستید در آذربایجان، لرستان یا هر جایی از ایران، فرض کنیم شما از جمله کشاورزانی هستید همان چند هزار متر مربع زمین آبی که دارید را درخت چنار کاشته اید!

بماند که ممکن است تا 10 سال زمین را به فقط یک محصول اختصاص داده اید و این یعنی از بین بردن زمین، شما در هر سال می توانستید با کشت یک محصول مناسب همان سودی که پس از ده سال چنار می دهد را در عرض مثلا دو یا سه سال برداشت کنید. یا می توانستید گردو بکارید.

فرق کشت گردو و چنار مثل چیست؟

دقیقا مثل فرق یک گاو جوان شیر ده و یک گاو نر عادی است. شما کدام را انتخاب می کنید یک گاو نر که وقتی بفروشیدش فقط پول دارید آنهم در کشوری که چند روز بعد با همان پول نمی توانید همان گاو را بخرید.

در حالی که اگر باهوش تر باشید گاو ماده را انتخاب می کنید که هر روز می توانید از شیر آن استفاده بکنید، هر سال یک گوساله به شما می دهد که بعد از دو سال به گاو تبدیل می شود.

یعنی هر روز در جیب شما پول می گذارد و وقتی که بخواهید بفروشیدش چند گاو ماده و حتی نر هم برای شما به جا گذاشته است. به گاو نر می گویند سرمایه، و به گاو ماده می گویند دارایی یعنی به طور منظم به شما سود می رساند.

داستان درخت گردو و درخت چنار هم همین است. درخت چنار همان گاو نر است و درخت گردو همان گاو ماده. می توانید هر سال از یک درخت گردو به اندازه همان یک درخت چنار درآمد داشته باشید در عین اینکه درخت گردو تا سال ها پا برجا خواهد بود.

هر زمان هم خواستید نوع کشت را عوض کنید، میتوانید چوب گردو را با قیمت بیشتری بفروشید! بنابراین درخت گردو یک دارایی واقعی است در حالی که درخت چنار در خوشبینانه ترین حالت هم نمی تواند دارایی خوبی باشد و فقط سرمایه است سرمایه ای که مطمئنا” خیلی زود از داشتن آن پشیمان می شوید چرا که می توانستید نهاده های گرانبهایی مانند زمین، آب، نهال، سم و… را برای محصول پر درآمدتری خرج کنید.

آری داستان انتخاب کشت های سودآورتر هم این است. مثال های زیادی هست که بحثشان طولانی است.

می تونید به جای گندم و جو دیم، کینوا بکارید که عملکردشان یکی است ولی قیمت کینوا تا بیست برابر قیمت گندم هم به فروش می رسد. می توانید به جای بسیاری از مزارع در مناطقی با بارندگی بیشتر از 300 میلی متر، به باغداری دیمی نظیر انگور، انجیر و… بپردازید.

بیشتر بخوانیم:

در هر صورت راه های متفاوت و جالب توجه برای افزایش چند برابری درآمد از کشاورزی وجود دارد. شما هم مثل کشاورزان خارجی و حتی بعضا کشاورزان یزدی و اصفهانی، به زودی خواهید فهمید که هر متر مربع زمین کشاورزی، یک سنگ طلای بزرگی هست که نمی توانید جابجایش کنید و فقط باید هر بار یک مقدارش را آب کنید. البته میزان حرفه ای بودن شما تعیین می کند که چقدر از این سنگ میتوانید آب کنید!. امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید.

ما در این سایت و صفحات مجازی مان قصد داریم به شما در انتخاب راه های بهتر و سودآورتر برای کشاورزی کمک کنیم. اگر به هر دلیلی نتوانستید از مطالب سایت استفاده لازم را ببرید یا به اطلاعات بیشتری نیاز دارید. فقط کافی است تا با ما تماس حاصل فرمایید.

 

اشتراک‌گذاری:

از رای شما سپاسگزارم

دسته‌های محصولات

Watermelon-Cat1

بذر هندوانه

Melon-Cat1

بذر ملون

tomato-cat1

بذر گوجه

Squash-Cat-1

بذر کدو

Pepper-cat1

بذر فلفل

Cucumber-cat1

بذر خیار

Eggplant-Cat1

بذر بادمجان

دیدگاه‌های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *