مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر خیار ناگین (Nagene F1)

نمره کاربران:

(دیدگاه 1 کاربر)
1 دیدگاه

نمره فنی آقامهندس:

/10

2،420،000 تومان

بذر خیار ناگین (Nagene F1)” رقم گلخانه ای اصلاح شده نگین است. واریته ای میان گل با دوره رسیدگی کوتاه است که قابلیت تولید میوه‌های باکیفیت به طول متوسط 19 سانتیمتر و قطر حدود 3 سانتیمتر را دارد.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر خیار ناگین (Nagene F1)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

نوع واریته

میان گل

تیپ میوه

بیت آلفا

شکل میوه

سیلندری

اندازه میوه

18 تا 20 سانتیمتر

رنگ میوه

سبز تیره

پوست میوه

دارای برجستگی ها و شیارهای موازی

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

بسیار خوب

مقاومت ها و تحمل ها

(Corynespora cassiicola (Cca عامل بیماری بلایت کورنیوسپورایی, اسکب (ccu), زردی رگبرگ خیار (CVYV), سفیدک آشکار یا پودری (PM), ویروس موزاییک خیار (CMV)

شرکت تولید کننده / وارد کننده

انزازادن/ بهتا

بسته بندی

پاکت 500 عددی

معرفی و توضیح

راهنمای خرید بذر خیار گلخانه ای ناگین

قبل از خرید “بذر خیار ناگین” توجه داشته باشید که قیمت محصولات بسته به تعداد خرید و سایر عوامل می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین قبل از اقدام به خرید تماس بگیرید. در ضمن مشتریان با سابقه و وفادار ما می‌توانند محصولات مورد نیازشان را به صورت اقساطی تهیه نمایند.

مشخصات فنی بذر خیار ناگین

شرکت انزازادن پس از بازخوردهایی که از رقم نگین دریافت کرد، بذر خیار ناگین را به عنوان اصلاح شده نگین، عرضه و معرفی نمود. تا به امروز ناگین توانسته است در مناطقی مانند غرب و شمال غرب کشور محبوبیت بالایی پیدا کند. البته ناگین نتوانست در تمام مناطق جای نگین را بگیرد! در زیر سایر ویژگی‌های این رقم شرح داده شده است:

 • کیفیت میوه بسیار خوبی دارد.
 • پتانسیل باردهی بالایی دارد.
 • مناسب کشت گلخانه ای در فصول پاییز و بهار می‌باشد.
 • مقاومت نسبی قابل توجهی به تنش‌های محیطی دارد.
 • دوره رسیدگی کوتاهی دارد به طوری که 40 روز پس از کاشت، بار می‌دهد.

بنابراین خیار گلخانه ای ناگین یک واریته میان گل، با قدرت خود تنظیمی مناسب است. میوه با کیفیتی به طول بیش از 18 سانتیمتر تولید می‌کند. از تحمل خوبی در برابر استرس‌های محیطی برخوردار است.

جهت بازدید از سایر بذرهای خیار کلیک کنید.

تحمل ها و مقاومت های خیار گلخانه ای ناگین

رقم گلخانه ای ناگین به بیماری‌های قارچی (Corynespora cassiicola (Cca عامل بیماری بلایت کورنیوسپورایی، اسکب (CCU)، سفیدک آشکار خیار (PM) مقاومت نسبی دارد همچنین به بیماری‌های ویروسی زردی رگبرگ خیار (CVYV) و ویروس موزاییک خیار(CMV) مقاومت نسبی دارد. همانطور که گفته شد تحمل خوبی به استرس‌های دمایی دارد.

نقد و بررسی خیار گلخانه ای ناگین

ناگین، واریته ای پربار برای کشت‌های پاییزه و بهاره است. در عین حال میوه با کیفیتی تولید می‌کند. ناگین علیرغم اینکه به عنوان رقمی با کیفیت تر از نگین معرفی شده است، اما در برخی مناطق مانند یزد نتوانسته جای نگین را بگیرد.

به نظر می‌رسد دلیل این امر به پتانسیل این رقم در تولید میوه باکیفیت در تمام طول دوره برداشت، برمی‌گردد. به طور واضح تر، در مناطق جنوبی پس از پایین کشی بوته، کیفیت میوه ناگین تغییر می‌کند! و این عامل محدود کننده کشت ناگین در برخی مناطق جنوبی است.

مشاوره کشت و خرید بذر خیار ناگین

چنانچه اطلاعات ذکر شده در ارتباط با ناگین، برای شما کافی نیست؛ یا نیاز به مشاوره و راهنمای بیشتر درباره این رقم دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در بخش فنی تماس بگیرید. هدف ما همراهی شما ست، نه فقط در محدوده انتخاب و خرید بذر. بلکه در تمامی مراحل می‌توانید از مجموعه خدمات آقا مهندس بهره برده و به حداکثر عملکرد با حداقل هزینه به همراه مشاوره رایگان بهره ببرد.

بازدید از بیماری‌ها و آفات بذر خیار

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “میزان تحمل و مقاومت بذر خیار ناگین به ویروس و بیماری چگونه است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بذر خیار ناگین مقاومت خوبی به اسکب (ccu), بلایت کورنیوسپورایی, زردی رگبرگ خیار (CVYV), سفیدک آشکار یا پودری (PM), ویروس موزاییک خیار (CMV) دارد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “دریافت مشاوره و خرید بذر خیار ناگین از آقا مهندس”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “شما می توانید بذر خیار ناگین را با دریافت مشاوره رایگان از آقا مهندس خریداری نمایید. ما شما را با انواع دیگر بذر خیار نیز آشنا می کنیم.”
}
}]
}

پرسش و پاسخ

1 دیدگاه برای بذر خیار ناگین (Nagene F1)

 1. مجید

  سلام جناب بین این همه بذر
  یک بذر با باردهی ۱۰ کیلو و مناسب فضای باز و استان قزوین میخواستم
  خواهشا پاسخ بدین

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *