مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

Seminis

بذر خیار مونزا (MONZA F1)

بذر خیار مونزا (MONZA F1)” یک واریته گلخانه ای میان گل است که مناسب کشت‌های پاییزه مناطق مختلف می باشد. این رقم دوره رسیدگی کوتاهی داشته و میوه ای بازارپسند به طول متوسط 16 سانتی متر دارد. همچنین از پک مقاومتی خوبی برخوردار است.

اشتراک‌گذاری:

نمره فنی:

7/10

مشخصات بذر خیار مونزا (MONZA F1)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

نوع واریته

میان گل

شکل میوه

سیلندری

اندازه میوه

14 تا 16 سانتی متر

پوست میوه

دارای برجستگی ها و شیارهای موازی

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

خوب

شرکت تولید کننده /وارد کننده

سمینیس/ فلات ایران

بسته بندی

پاکت 500 عددی

معرفی و توضیح

راهنمای خرید بذر خیار مونزا

جهت خرید “بذر خیار مونزا” که در پاکت‌های 500 عددی عرضه می‌شود کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید. ضمن دریافت مشاوره، قیمت بذر مونزا را با توجه به تعداد بذر مورد نیاز، استعلام بگیرید. سپس می‌توانید نحوه خرید خود را که ممکن است به صورت حضوری یا غیر حضوری و حتی قسطی باشد، با کارشناس فروش ما هماهنگ فرمایید.

مشخصات و ویژگی‌های بذر خیار گلخانه ای مونزا

رقم گلخانه ای مونزا یکی از ارقام آینده دار به شمار می‌رود. به نظر می‌رسد هر فصل سطح زیر کشت بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد. این رقم تا اکنون در برخی قطب‌های کشت خیار گلخانه ای مانند یزد و ورامین بازخورد بسیار خوبی داشته است. اینجا سعی می‌کنیم ویژگی‌های برجسته این رقم را با بهره گیری از تجربه کارشناسان فنی بیان کنیم؛ همچنین نقدها و احتیاط‌هایی که در مورد کشت این رقم وجود دارد نیز بحث کنیم:

  • رقمی با پتانسیل عملکرد و باردهی بالاست.
  • پوشش برگی و قدرت ریکاوری مناسبی دارد.
  • مناسب برای کشت‌های پاییزه مناطق مختلف است.
  • رقمی میان گل با 2 تا 3 گل در هر بند با قدرت خودتنظیمی مناسب می‌باشد.

بنابراین بذر خیار مونزا، یک رقم گلخانه ای میان گل است که قابلیت خود تنظیمی خوبی دارد. این بذر می‌تواند در کشت‌های پاییزه عملکرد خوبی داشته باشد. کیفیت میوه مونزا بالاست، این رقم بیشتر با هدف تامین بازار داخل کشت می‌شود. پوشش برگی و ریکاوری خوبی دارد و مقاومت نسبی ان به بیمارگرهای رایج خیار بالاست.

مقایسه و نقد خیار گلخانه ای مونزا

پربار بودن، میوه با کیفیت و مقاومت‌های نسبتا بالا به بیمارگرهای رایج، برجسته ترین ویژگی‌های بذر خیار مونزا هستند. این سه ویژگی موجب شده که این رقم در عرض 3 سال سطح زیر کشت قابل توجهی را به خود اختصاص دهد. این بذر حتی در مناطقی که صرفا ارقامی مانند نگین کشت می‌کردند، محبوبیت پیدا کرده است.

رقم مونزا رقم مناسبی برای جایگزینی نگین به نظر نمی‌رسد، چرا که سایز و فرم میوه این دو رقم به لحاظ اندازه و رنگ میوه تفاوت دارند. در واقع بذر خیار مونزا پوست میوه کم رنگ تری داشته، طول میوه آن نیز کم تر است و همین باعث شده که پتانسیل صادرات آن کمتر باشد، علیرغم اینکه سفتی و ماندگاری خوبی دارد.

مشاوره تولید و خرید بذر خیار مونزا

احتمالا خرید بذر خیار مونزا کمک کند که شرایط کاشت و داشت بهتری را تجربه کنید، اما طبیعتا پی بردن به اینکه این رقم مناسب ترین رقم برای شماست یا نه، ممکن است برای شما زمان بر و هزینه بر باشد؛ ما می‌توانیم کمک کنیم سریع ترین، کم هزینه ترین و درست ترین انتخاب را به انجام رسانید. کافی است با بخش مشاوره ما تماس بگیرید.

نمره فنی

کیفیت میوه 0%
مقاومت و تحمل 43%
بازدهی 48%
پوشش برگی 51%
زمان رسیدگی 34%
نمره فنی نهایی 60%

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر خیار مونزا (MONZA F1)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enza Zaden
15,000,000 ریال

سیلندری

بسیار زودرس (40 روزه)

Enza Zaden
15,000,000 ریال

سیلندری

بسیار زودرس