مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر خیار نگین (Negin f1)

نمره کاربران:

(دیدگاه 1 کاربر)
1 دیدگاه

نمره فنی آقامهندس:

/10

1،500،000 تومان

بذر خیار نگین (Negeen F1)” واریته ی گلخانه ای میان گل (با تولید 2-3 گل در هر بند) است که دوره رسیدگی کوتاهی دارد. میوه ای به طول بیش از 18 سانتی متر و قطر 3 سانتی متر تولید می کند. این واریته سیستم ریشه ای نسبتا قوی ای دارد

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر خیار نگین (Negin f1)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

نوع واریته

میان گل

تیپ میوه

بیت آلفا

شکل میوه

سیلندری

اندازه میوه

16 تا 18 سانتی متر

رنگ میوه

سبز تیره

پوست میوه

دارای برجستگی ها و شیارهای موازی

پوشش برگی و حجم بوته

خوب

مقاومت ها و تحمل ها

(Corynespora cassiicola (Cca عامل بیماری بلایت کورنیوسپورایی, اسکب (ccu), زردی رگبرگ خیار (CVYV), ویروس موزاییک خیار (CMV)

شرکت تولید کننده / وارد کننده

انزازادن/ بهتا

بسته بندی

پاکت 500 عددی

معرفی و توضیح

راهنمای خرید بذر خیار نگین

شما می‌توانید جهت خرید “بذر خیار نگین” یا سایر بذرهای شرکت انزازادن، با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. لازم به ذکر است خرید شما می‌تواند بصورت حضوری یا غیر حضوری باشد. همچنین درضورتی که یکی از مشتریان وفادار ما هستید می‌توانید از امتیاز خود برای خرید قسطی استفاده کنید.

مشخصات و ویژگی‌های بذر خیار گلخانه ای نگین

یکی از پرطرفدارترین بذرهای خیار گلخانه ای مخصوصا در مناطق مرکزی مانند یزد، بذر خیار گلخانه ای نگین است. گر چه شرکت انزازادن رقم اصلاح شده ی نگین، یعنی ناگین را نیز به بازار عرضه کرده است؛ اما همچنان در برخی از مناطق بذر نگین، رقم لیدر و پیشرو است. سایر ویژگی‌های واریته گلخانه ای نگین به شرح زیر است:

  • پتانسیل باردهی خوبی دارد.
  • کیفیت میوه نسبتا خوبی دارد.
  • دوره آغاز باردهی کوتاهی دارد و 40 روز پس از کاشت، بار می‌دهد.
  • از قدرت روندگی و رشد مناسبی در شرایط تغذیه کم برخوردار است.

بنابراین رقم گلخانه ای نگین یک رقم میان گل با تقریبا 2 گل در هر بند می‌باشد، که میوه‌هایی با طول بیش از 18 سانتی متر و قطری حدود 3/5 سانتی متر تولید می‌کند. رقم پربار و در عین حال کم توقع است!

جهت بازدید از سایر بذرهای خیار کلیک کنید.

تحمل ها و مقاومت های خیار گلخانه ای نگین

این واریته به بیماری‌های قارچی (Corynespora cassiicola (Cca عامل بیماری بلایت کورنیوسپورایی، اسکب (ccu) و همچنین بیماری ویروسی زردی رگبرگ خیار (CVYV) مقاومت نسبی دارد. به ویروس موزاییک مقاومت چندانی ندارد.

نقد و بررسی رقم نگین

همانطور که گفت شد بیشتر گلخانه دارانی که بذر نگین را کشت می‌کنند، در مناطق مرکزی مانند یزد هستند. به طوری که علیرغم عرضه ناگین به عنوان جایگزین این رقم، هرگز نتوانست جای نگین را در یزد بگیرد! دلایل زیادی برای این موضوع بیان می‌شود که مهم ترین آن‌ها عبارتند از:

بذر خیار نگین انتظارات خیارکاران این منطقه که تولید میوه مناسب صادرات (طول میوه حدود 24 سانتیمتر و قطر حدود 3 سانتیمتر) است را برآورده می‌کند. در واقع بیشتر تولیدات استان یزد برای صادرات است. به طوری که گفته می‌شود، حدود 70% از خیار تولید شده در استان یزد برای صادرات به کشورهایی مانند روسیه و ارمنستان می‌باشد؛ که اکثر آن از رقم نگین تامین می‌شود.

ضمن اینکه شرایط گلخانه‌ها و رسیدگی در این مناطق ایده آل نیست، ولی نگین هم سازگاری خوبی به این شرایط دارد و کم توقع هم است. در مجموع در آن شرایط، این واریته فرم میوه خوبی دارد و برای اهداف صادراتی و حتی داخلی گزینه مناسبی است. اولین نقد و ملاحظه ای که در مورد این واریته توصیه می‌شود، این است که، مقاومت چندانی به ویروس موزاییک ندارد و کشت آن در گلخانه‌های آلوده توصیه نمی‌شود. از طرفی در صورتی که هدف تولید بازار داخل باشد بهتر است از ارقام پربارتری استفاده شود.

مشاوره خرید و کاشت خیار گلخانه ای

چنانچه توضیحات ارائه شده در مورد بذر خیار نگین نتوانست برایتان کافی باشد، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. لازم به ذکر است که میتوانید در طول فصل از مشاوره رایگان ما که یکی از خدمات جانبی رایگان این مجموعه می‌باشد، استفاده کنید.

بازدید از بیماری‌ها و آفات بذر خیار

پرسش و پاسخ

1 دیدگاه برای بذر خیار نگین (Negin f1)

  1. جعفر

    از بین بذرای گلخونه ای که کاشتم میتونم بگم نظیر نداره

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *