مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه سوپرست (Superset F1)

نمره کاربران:

1 دیدگاه

نمره فنی آقامهندس:

5.7/10
5.7 از 10

بذر گوجه سوپرست (Superset F1)” رقمی با قالب گرد و میوه‌ای با سایز متوسط دارد. همچنین دارای دوره 80 روزه از انتقال نشا به زمین تا برداشت محصول می‌باشد. این رقم به ویروس عامل سرجمک مقاومت نسبی داشته و پتانسیل باردهی خوبی دارد.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه سوپرست (Superset F1)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

150 تا 170 گرم

میزان سفتی میوه

خوب

میزان برداشت با کاسبرگ

تا 50 درصد

نوع مصرف

تازه خوری

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

متوسط

مقاومت ها و تحمل ها

ویروس عامل سرجمک (TYLCV)

شرکت تولید کننده / وارد کننده

ساکاتا / فلات ایران

بسته بندی

پاکتی 5000 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه سوپرست

از دیگر ارقام گوجه که توسط شرکت فلات وارد می‌شود، “بذر گوجه سوپرست” محصول شرکت ساکاتا می‌باشد. برای خرید این بذر روش‌های راحت سفارش آنلاین یا پرداخت در محل وجود دارد. همچنین می‌توانید شخصا و حضوری به دفتر مراجعه کرده و خرید کنید. لازم به ذکر است قیمت نهایی بذر به تعداد سفارش و تاریخ تولید و انقضا درج شده روی پاکت بستگی دارد. مجموعه آقا مهندس شرایط خرید اقساطی را برای مشتریان وفادار خود فراهم کرده است. در صورت نیاز به اطلاعات از چگونگی خرید اقساطی و دریافت قیمت با کارشناسان بخش فروش تماس بگیرید.

توضیحات فنی رقم گوجه سوپرست

بذر گوجه سوپرست از ارقام پربار است که می‌تواند به عنوان جایگزین مناسب رقم گوجه 8320 معرفی و کشت شود. در ادامه به ویژگی‌های سوپرست می‌پردازیم:

 • این رقم جهت تازه خوری استفاده می‌شود.
 • دارای بوته ای خوب با پوشش برگی متوسط است.
 • این رقم دوره رسیدگی نسبتا کوتاهی (نسبتا زودرس) داشته و مناسب کشت در فضای باز است.
 • میوه ای با قالب گرد تولید می‌کند که غالب آن‌ها با دمگل برداشت می‌شوند و از سفتی خوبی برخوردار است.

به طور کلی بذر گوجه سوپرست از عملکرد بسیار بالایی برخوردار است و میوه‌ای به وزن 150 تا 170 گرم تولید می‌کند. از ویژگی‌های خاص این رقم توانایی بالا در حفظ گل‌ها می‌باشد، یعنی در مقابل تنش‌های زمان گلدهی مقاومت خوبی دارد.

جهت بازدید از سایر بذرهای گوجه فرنگی کلیک کنید.

مقاومت و تحمل رقم سوپرست

بذر گوجه سوپرست به تنش دمایی بالا مخصوصا در زمان گلدهی مقاوم است. این واریته به بیماری ویروسی عامل سرجمک (TYLCV) مقاومت نسبی دارد.

نقد و بررسی رقم گوجه سوپرست

این رقم بسیار پربار بوده و تحمل بالایی به دمای بالا و وزش باد و شرایط نامساعد زمان گلدهی دارد. اما مقاومت به شوری این رقم کم است. این واریته حجم بوته متوسطی داشته و میوه خصوصا در مناطق گرم، کم و بیش آفتاب سوختگی دارد.

با وجود اینکه سوپرست سفتی متوسطی دارد، امکان شل شدن میوه در برداشت‌های مصادف با دمای بالا وجود دارد. در واقع سوپرست در صورت دو رنگ چیده شدن، امکان حمل و نقل‌های دوربرد و صادرات را دارد. اگرچه گاها می‌بینیم که این رقم به عنوان جایگزین 8320 معرفی می‌شود اما در واقع 8320 میوه باکیفیت تر، پربارتر و البته مقاوم تر از سوپرست است. به طور کلی ماندگاری این واریته از ارقام شاخصی مثل 8320، باسیمو و برنتا کمتر است.

مشاوره کشت و خرید بذر سوپرست

کشاورزان عزیز می‌توانند برای خرید بذر گوجه سوپرست و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان فنی تماس بگیرند. با توجه به ویژگی‌های ذکر شده برای سوپرست، بدیهی ست در عرض‌های جغرافیایی مختلف، رفتار متفاوتی از خود نشان می‌دهد. بنابراین نیاز است قبل از خرید بذر و کاشت از آن‌ها مطلع شوید تا ریسک خطرات احتمالی به حداقل برسد. ما از ابتدای خرید بذر تا انتهای برداشت محصول در کنار و همراه شما هستیم.

بازدید از بیماری‌ها و آفات بذر گوجه فرنگی

نمره فنی

کیفیت میوه: 5
پوشش برگی: 4.5
مقاومت و تحمل: 6
زمان رسیدگی: 7
باردهی: 6
5.7

نمره فنی برای اولین بار توسط تیم تخصصی آقامهندس و بر اساس پنج معیار کیفیت میوه، پوشش برگی، مقاومت و تحمل، زمان رسیدگی و باردهی تهیه شده است.

پرسش و پاسخ

1 دیدگاه برای بذر گوجه سوپرست (Superset F1)

 1. جهانشیر

  زود رس هست؟ پوشش گیاهیش هم خوبه؟

  • ساره رشاد

   درود، واریته سوپرست رقمی نسبتا زودرس تا میان رس است که دوره رسیدگی 80 روزه در شرایط ایده آل دارد. قابل ذکر است که ارقام زودرس تر از آن هم موجود است. پوشش برگی آن هم متوسط است.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره 09194044108 تماس حاصل کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *