فرم ورود
ورود
ثبت نام
ارسال دوباره
بذر خربزه جانا

بذر خربزه جانا

مجموعه:
اطلاعات تماس:
مقایسه و نقد محصول

نام: بذر خربزه جانا

بسته بندی: پاکت 1000 تایی

شرکت تولید کننده /وارد کننده: نانهنز/زمین

مشخصات و تیپ میوه: میوه بیضی کشیده (2 الی 3کیلو گرم)، زرد مشبک، گوشت میوه نارنجی، سفتی میوه خوب، صادراتی و بسیار بازارپسند، با طعم و بو بسیار خوب.

ویژگی ها: ملون جانا یکی از معروف ترین ارقام هیبرید خربزه در کشور است. رقمی زودرس با باردهی خوب (تا 5 میوه در هر بوته). قوه نامیه و درصد جوانه زنی بسیار بالا این رقم موجب شده که کاملا برای کشت مستقیم مناسب باشد. فواصل کشت رقم جانا بسته به شرایط و در کشت های با آبیاری تیپی بدین صورت است که حدود 35 تا 50 سانتیمتر بعنوان فاصله بین بوته روی ردیف و تا 170 سانتیمتر بین ردیف (بین تیپ)در نظر گرفته می شود. البته در کشت های با آبیاری سنتی فواصل به صورت نامنظم و حدود 50 سانتیمتر در نظر گرفته می شود. برای کشت دیم رقم مناسبی نیست چرا که قیمت بذر این رقم بالاست و در حالت دیم این رقم تلفات بالایی دارد مگر اینکه میزان و پراکندگی بارندگی ها و همچنین دمای هوا مشابه با مناطقی باشد که انگور دیمی کشت می شود (مانند شهرستان سردشت).

مقاومت ها

خربزه جانا مقاومت خوبی به بوته میری های فوزاریومی، پیتیومی و فیتوفتورایی دارد. به همین دلیل در مناطق آلوده مانند ورامین هم غالبیت کشت دارد. مقاومت خوبی به سفیدک پودری دارد. اگر چه این مقاومت ها نسبی است.