مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر خربزه والر (Waller F1)

نمره کاربران:

نمره فنی آقامهندس:

/10

1،500،000 تومان

بذر خربزه والر (Waller F1)” یک واریته فضای باز با تیپ میوه گالیا و گرد است. این شمام دوره رسیدگی کوتاهی داشته و قابلیت کشت در نقاط مختلف کشور به ویژه در مناطق جنوبی در فصول سرد را دارد. والر به بسیاری از بیمارگرهای شایع خربزه مقاومت نسبی بسیار خوبی دارد. همچنین از مقاومت نسبی خوبی به گرما برخوردار می‌باشد.

دسته‌بندی:

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر خربزه والر (Waller F1)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

تیپ میوه

گالیا

پوست میوه

زرد رنگ

رنگ گوشت میوه

سبز

وزن متوسط میوه

3 تا 3/5 کیلوگرم

میزان سفتی میوه

بسیار خوب

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

خوب

مقاومت ها و تحمل ها

سفیدک آشکار یا پودری (PM), سفیدک داخلی یا دروغی(DM), فوزاریوم نوع 1, فوزاریوم نوع 2

شرکت تولید کننده / وارد کننده

نانهمز/بذرآفتاب

بسته بندی

پاکت 1000 عددی

معرفی و توضیح

خرید بذر گالیا یا شمام والر

یکی دیگر از محصولات فضای باز شرکت BASF که در حال حاضر زیرگروه شرکت نانهمز  قرار دارد، “بذر خربزه والر می‌باشد. یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید بذر باعث نگرانی و تردید کشاورزان در هنگام خرید بذر می‌باشد؛ اصالت محصول است.

ما در آقا مهندس تمامی محصولات خود را به همراه ضمانتنامه کتبی برای شما ارسال می‌کنیم. شما می‌توانید بذر خربزه والر را به صورت نقد و یا با شرایط اقساطی و با شیوه‌های مختلف (حضوری، اینترنتی یا پرداخت در محل) خریداری نمایید. کافی ست با کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید.

توضیحات فنی خربزه رقم والر

بذر ملون والر یکی از مرغوب ترین بذرهای تیپ گالیا در ایران می‌باشد. این رقم ملون یکی از پرفروش ترین ارقام می‌باشد. در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی‌های این بذر که آن را به یکی از پرفروش ترین ارقام تبدیل کرده است، اشاره می‌کنیم. برخی ویژگی‌هایی که می‌توان برای خربزه والر برشمرد عبارتند از:

  • بذر والر مناسب برای صادرات است.
  • بوته ای قوی با رشد رویشی عالی دارد.
  • یک رقم کاملا زودرس و 70 روزه می‌باشد.
  • بذر شمام والر عطر و طعم بسیار خوبی دارد.
  • عملکرد بالا در عین بازار پسندی بالایی که دارد.
  • میوه این رقم شبکه بندی و توربندی (زره بندی) مناسبی دارد.
  • رقم والر یکی از ارقام هیبرید پربار و با کیفیت شرکت نانهمز است.
  • شکل میوه: نیمه بیضی در ابعاد 25 در 30 سانتی متر، پوست بیرونی زرد تا سبز رنگ، مشبک و زبر، مغز میوه سبز رنگ، سفتی بسیار بالای پوسته بیرونی و گوشته داخلی، محفظه داخلی کوچک، قابلیت نگهداری و حمل و نقل بالا دارد.

بنابراین والر میوه ای گرد به وزن 3 تا 3/5 کیلوگرم تولید می‌کند که دارای توربندی و سفتی مناسبی جهت مصرف داخلی و صادرات می‌باشد. به طور کلی هر بوته 2 تا 4 میوه تولید می‌کند.

مقاومت ها و تحمل های رقم والر

بذر والر از مقاومت نسبی بسیار خوبی به بیماری‌های شایع ملون برخوردار است. به طور کلی به انواع سفیدک‌ها و به فوزاریوم نوع 1 و 2 مقاومت نسبی بسیار خوبی دارد.

نقد و بررسی رقم خربزه والر

به عقیده کارشناسان آقا مهندس بذر خربزه والر دارای ویژگی‌های برجسته زیادی است. با در کنار هم قرار گرفتن این ویژگی‌هاست که بذر والر را جذاب کرده است. بذر شمام والر بذری زودرس، بسیار پربار، با حجم بوته خوب و بسیار مقاوم و با حداقل صابونی شدن بوده است، همین امر باعث محبوبیت بسیار آن شده است. این بذر در مقابل سایر بذرها از جمله بذر آریانا محبوبیت بیشتری دارد. زیرا بذر آریانا درصد صابونی شدن بیشتری را از خود نشان می‌دهد.

نقد دیگری که می‌توان به بذر والر داشت، سایز نسبتا کوچک میوه آن می‌باشد. بذر والر به دلیل مقاومت کمی که به شوری آب دارد، میوه‌های کوچک تری دارد. بهتر است در شوری‌های پی سی بالای 5000 کشت نشود، زیرا سایز میوه آن پایین تر از حد بازار پسند می‌شود.

بذر شمام والر علیرغم زودرس بودن یکی از ارقام مقاوم در برابر بیماری‌های و ویروس‌ها می‌باشد. این بذر تا کنون حساسیت جدی نسبت به سفیدک سطحی که بزرگ ترین بیمارگر قارچی ارقام ملون به شمار می‌آید گزارش نشده است. این رقم حساسیت خاصی به بیماری‌های ویروسی از جمله ویروس موزاییک ندارد. در مجموع این رقم نسبت به بیمارگرهای خطرناک ملون که بیماری‌های ویروسی و قارچی هستند حساسیت خاصی ندارد.

مشاوره کشت و خرید بذر والر

چنانچه توضیحات رقم والر برای شما کافی نبوده یا فکر می‌کنید برای کشت خود نیاز به رقمی به خصوصیات دیگری هستید، با کارشناسان ما در بخش فنی تماس بگیرید. ما تا انتهای برداشت و رسیدن به حداکثر محصول همراه شما خواهیم بود و به شما مشاوره رایگان و تخصصی خواهیم داد.

بازدید از سایر بذرهای ملون

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “میزان تحمل و مقاومت بذر خربزه والر چقدر است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “بذر خربزه والر مقاومت و تحمل خوبی نسبت به سفیدک آشکار یا پودری (PM), سفیدک داخلی جالیز (DM), فوزاریوم نوع 1, فوزاریوم نوع 2 دارد.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “دریافت مشاوره خرید بذر ملون”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “شما می توانید پیش از خرید بذر خربزه والر یا هر نوع بذر ملون دیگری از آقا مهندس به رایگان مشاوره دریافت نمایید. با دریافت مشاوره ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش دهید.”
}
}]
}

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر خربزه والر (Waller F1)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *