مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

US Agriseeds

بذر خیار سوپر ارشیا (Super Arshiya F1)

بذر سوپر ارشیا (Super Arshiya F1)” یک رقم تیپ بیت آلفا (خیار معمولی) مناسب کشت در فضای باز است. این واریته میوه ای به طول 16 سانتی متر تولید کرده و به بیمارگرهای قارچی و ویروس موزاییک خیار (CMV) مقاومت نسبی دارد.

 

اشتراک‌گذاری:

نمره فنی:

/10

مشخصات بذر خیار سوپر ارشیا (Super Arshiya F1)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

تیپ میوه

بیت آلفا

پارتنوکارپ / جاینشیوس

پارتنوکارپ

شکل میوه

سیلندری

اندازه میوه

14 تا 16 سانتی متر

پوست میوه

دارای برجستگی ها و شیار های نامنظم

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

متوسط

مقاومت ها و تحمل ها

سفیدک آشکار یا پودری (PM), سفیدک داخلی یا دروغی خیار (DM), ویروس موزاییک خیار (CMV)

شرکت تولید کننده /وارد کننده

یو اس اگری سیدز/ گل سم گرگان

بسته بندی

قوطی 2500 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر خیار سوپر ارشیا

جهت خرید “بذر خیار سوپر ارشیا” و دیگر ارقام خیار، می‌توانید با کارشناسان فروش آقامهندس تماس گرفته و از مشاوره و راهنمایی آن‌ها استفاده کنید. ذکر این نکته لازم است که فروش در مجموعه ی ما به صورت اینترنتی، حضوری، پرداخت در محل و به ویژه اقساطی و با شرایط ویژه برای کشاورزان عزیز بسته به تعداد خرید شما و تاریخ بسته بندی متفاوت می‌باشد. چنانچه در این زمینه سوالی دارید، می‌توانید به صورتی تلفنی یا اینترنتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

توضیحات فنی خیار رقم سوپر ارشیا

بذر خیار سوپر ارشیا” یک رقم مناسب کشت در فضای باز از شرکت یو اس اگری سیدز است. این واریته قابلیت کشت در نقاط مختلف را دارد. به طور کلی ویژگی‌های این رقم به شرح زیر می‌باشد:

  • پارتنوکارپ است.
  • رقمی متوسط رس است.
  • کیفیت میوه خوبی دارد.
  • بوته‌هایی با عملکرد بالا و متعادل دارد.
  • قابلیت تولید میوه با کیفیت در طول دوره رشد را دارد.

بنابراین سوپر ارشیا یک رقم متوسط رس است که میوه ای سیلندری باکیفیت به طول متوسط 15 سانتی متر تولید می‌کند. رقمی پارتنوکارپ (ارقام پارتنوکارپ ارقامی هستند که معمولا گل نر تولید نمی‌کنند) است.

مقاومت ها و تحمل های رقم سوپر ارشیا

لازم به ذکر است خیار سوپر ارشیا ویروس موزاییک خیار (CMV)، سفیدک آشکار یا پودری (PM)، سفیدک داخلی یا دروغی خیار (DM) مقاومت نسبی دارد.

نقد و بررسی رقم خیار

خیار سوپر ارشیا به طور کلی 2 تا 3 گل در هر بند تولید می‌کند؛ تولید تعداد گل‌ها بستگی مستقیم به شرایط آب و هوایی هر منطقه و تغذیه گیاه دارد. از مزایای این رقم پارتنوکارپ بودن آن است. میوه این رقم مثل سوپر استار سبز براق بوده، ولی در کل عملکرد آن کمتر از رقم سوپر استار می‌باشد. همچنین مقاومت این رقم نسبت به بیماری‌های ویروسی نسبت به رقم سوپر استار کمتر است.

مشاوره کشت و خرید بذر 

چنانچه برای کشت فضای باز خود نیاز به بذر خیار هیبرید با دوره رسیدگی متوسط دارید، یکی از پیشنهادهای ما به شما، خرید بذر سوپر ارشیا است. قبل از خرید این رقم، می‌توانید از مشاوره و راهنمایی کارشناسان ما مشاوره بگیرید. مشاورهای در جهت آشنایی بیشتر با سایر بذرها و خدمات دیگر که شامل مشاوره رایگان در طول دوره کاشت می‌باشد.

با توجه به شرایط اقتصادی حاکم، تلاش ما در جهت کمک روزافزون به کشاورزان عزیز برای رسیدن به حداکثر عملکرد و استفاده از حداقل نهاده‌های کشاورزی و پیشبینی مشکلات شما عزیزان است.

نمره فنی

کیفیت میوه 0%
مقاومت و تحمل 43%
بازدهی 48%
پوشش برگی 51%
زمان رسیدگی 34%
نمره فنی نهایی 60%

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر خیار سوپر ارشیا (Super Arshiya F1)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *