مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه مارول

نمره کاربران:

(دیدگاه 2 کاربر)
2 دیدگاه

نمره فنی آقامهندس:

5.8/10
5.8 از 10

23،000،000 ریال

“بذر گوجه مارول (Marvel F1)” قالبی تخم مرغی و سایز میوه متوسط دارد. 90 روز بعد از انتقال نشا به زمین اصلی بار می دهد و از مقاومت نسبی خوبی به بیماری ها و ویروس ها از جمله نماتد مولد غده ریشه و ویروس عامل سرجمک برخوردار است. می توان گفت یکی از ارقام مورد علاقه تخم مرغی کاران است.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه مارول

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

140 تا 170 گرم

میزان سفتی میوه

خوب

میزان برداشت با کاسبرگ

تا 30 درصد

نوع مصرف

تازه خوری

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

خوب

مقاومت ها و تحمل ها

پژمردگی فوزاریومی Fol, پژمردگی ورتیسلیومی (Vd), نماتد مولد گره ریشه (Mj), ویروس پیچیدگی برگ زرد گوجه فرنگی (TYLCV), ویروس عامل سرجمک (TYLCV)

شرکت تولید کننده /وارد کننده

دایموندسیدز/گیتی بذر آپادانا

بسته بندی

قوطی 5000 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه رقم مارول

یکی دیگر از بذرهای پربار میان رس “بذر گوجه مارول می باشد. مهم ترین دغدغه کشاورزان در هنگام خرید بذر گوجه اصل بودن آن است. بذر گوجه مارول اصل را که در قوطی های 5000 عددی پلیت شده ارائه شده است و قیمت آن بستگی به تعداد خرید شما دارد، از سایت آقا مهندس با ضمانت نامه اصالت کالا خریداری نمایید. شما می توانید خرید خود را به صورت حضوری یا آنلاین انجام دهید. همچنین شرایط خرید پرداخت در محل و قسطی برای مشتریان وفادار فراهم می باشد. توصیه می شود پیش از خرید حتما از کارشناسان ما قیمت نهایی را دریافت نمایید.

توضیحات فنی گوجه رقم مارول

یکی از پرفروش ترین بذرهای کشور که میوه ای با قالب تخم مرغی تولید می کند، بذر گوجه فرنگی مارول می باشد. این رقم بیشتر برای کشت های بهاره استان های نیمه شمالی مناسب می باشد. در مناطق جنوبی سطح زیر کشت کمتری را به خود اختصاص داده است. ویژگی های این رقم به شرح زیر است:

 • میوه نسبتا سفت و بازارپسندی دارد.
 • رقم مارول از پتانسیل باردهی خوبی برخوردار است.
 • رقم مارول یک رقم رشد محدود تخم مرغی با دوره رسیدگی متوسط به شمار می رود.
 • دارای بوته ای مناسب با پوشش برگی خوب می باشد.
 • این واریته در فصل های بهار و پاییز کشت می شود.

بنابراین مارول یک رقم متوسط رس می باشد که عملکرد بسیار خوبی دارد. درصد کمی از بذر گوجه مارول با کاسبرگ برداشت می شود و وزن میوه آن 140 تا 170 گرم است.

مقاومت ها و تحمل های رقم مارول

این بذر در برابر عوامل بیماری زا مقاومت نسبتا خوبی از خود نشان می دهد. در ادامه به برخی از مقاومت های این بذر اشاره شده است:

 • مقاومت خوبی به نماتد مولد غده ریشه (Mj) دارد.
 • مقاومت نسبی به عوامل قارچی مانند فوزاریوم و ورتیسیلیوم دارد.
 • رقم گوجه فرنگی مارول مقاومت مناسبی به ویروس پیچیدگی لکه زردی برگ گوجه فرنگی (TYLCV) دارد.

نقد و بررسی رقم گوجه مارول

یکی از مهم ترین مواردی که موجب ترغیب کشاورزان به کشت این رقم شده است قیمت بذر گوجه مارول می باشد. همچنین اندازه گوجه مارول یکنواختی نسبتا خوبی دارد، با این تفاوت که یکنواختی سایز آن بهتر از رقم سانسید است. اما این واریته به اندازه بذر گوجه سانسید به اختلاف دمای طول فصل مقاوم نیست. بوته مارول در مقابل گرما مقاومت سانسید را ندارد و در دما 45 درجه به بالا زود تر شل و افتاده می شود. معمولا آفتاب سوختگی میوه مارول کمتر از رقم سانسید است. چون پوشش برگی مارول بهتر است. در کل مارول به لحاظ مقاومت به بیماری ها از بذر گوجه متین و سانسید بهتر است.

مشاوره کشت و خرید بذر مارول

پیش از اقدام به خرید بذر گوجه فرنگی مارول حتما مشاوره دریافت نمایید. با دریافت مشاوره می توانید از شرایط کاشت و نگهداری این رقم آگاهی کامل داشته باشید. در نهایت ریسک خرید و کاشت خود را به حداقل ممکن کاهش دهید. ما در آقا مهندس به رایگان این مشاوره را به شما کشاورزان ارائه می دهیم.

نمره فنی

کیفیت میوه: 5.7
پوشش برگی: 5
مقاومت و تحمل: 6
زمان رسیدگی: 5.7
باردهی: 7.5
نمره فنی نهایی: 5.8

پرسش و پاسخ

2 دیدگاه برای بذر گوجه مارول

 1. جواد

  سلام برای میناب مارول خوبه یا الیسا

 2. محمدی

  الیسا بذر خوبیه فقط بارش کمه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *