مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه جودیویس (Joudivis F1)

نمره کاربران:

(دیدگاه 1 کاربر)
1 دیدگاه

نمره فنی آقامهندس:

6.5/10
6.5 از 10

7،000،000 تومان

بذر گوجه جودیویس (Joudivis F1)” واریته ای گرد باسایز میوه متوسط تولید می‌کند. جودیویس نسبتا زودرس بوده و حدودا 80 روز پس از انتقال نشا به زمین، بار می‌دهد. این رقم دارای مقاومت نسبی به نماتد و ویروس عامل سرجمک می‌باشد و پتانسیل باردهی خوبی دارد. این رقم جز ارقامی ست که به تازگی تجاری و معرفی شده است.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه جودیویس (Joudivis F1)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

130 تا 140 گرم

میزان سفتی میوه

متوسط

میزان برداشت با کاسبرگ

تا 60درصد

نوع مصرف

تازه خوری

پوشش برگی و حجم بوته

بسیار خوب

دوره رسیدگی

مقاومت ها و تحمل ها

پژمردگی فوزاریومی Fol, پژمردگی ورتیسلیومی (Vd), نماتد مولد گره ریشه (Mj), ویروس عامل سرجمک (TYLCV)

شرکت تولید کننده / وارد کننده

BASF/بذر آفتاب خاورمیانه

بسته بندی

قوطی 5000 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه رقم جودیویس

جهت خرید “بذر گوجه جودیویس” شرکت باسف آلمان و استعلام قیمت این بذر لطفا با کارشناسان فروش ما ارتباط بگیرید. خرید بذر جودیوس می‌تواند بصورت نقدی، آنلاین، قسطی یا پرداخت در محل باشد. بدیهی ست قیمت آن بسته به نحوه خرید و تعداد خرید متفاوت است.

توضیحات فنی گوجه رقم جودیویس

بذر گوجه جودیویس رقم تازه تجاری شده شرکت BASF است که به عنوان اولین ارقام گوجه این شرکت، در کشور در حال توزیع و ترویج است. به نظر می‌رسد بهترین بازخورد کشت این رقم در منطقه مرودشت استان فارس اتفاق افتاد. توضیحات فنی جودیویس  به شرح زیر است:

 • آفتاب سوختگی کم دارد.
 • بوته ای قوی با پوشش برگی خوب دارد.
 • دارای دوره رسیدگی نسبتا کوتاه (80 تا 85 روزه) است.
 • از عملکرد بالا و هم رسی نسبتا خوبی برخوردار است.

بنابراین رقم جودیویس میوه ای با تیپ گرد-قلبی و وزن متوسط 130 تا 140 گرم تولید می‌کند که سایز متوسط تا نسبتا درشتی دارد. همچنین از پتانسیل باردهی خوبی برخوردار است.

مقاومت های و تحمل های رقم جودیویس

بذر گوجه جودیویس دارای مقاومت نسبی به بیماری‌های برگی و ویروسی و نماتد می‌باشد. به طور کلی این رقم به بیماری‌های زیر مقاومت نسبی دارد:

 • نماتد (Mj)
 • پژمردگی فوزاریومی Fol
 •  پژمردگی ورتیسیلیومی (Va)
 • ویروس عامل سرجمک (TYLCV)

نقد و بررسی رقم گوجه جودیویس

بذر گوجه جودیس رقمی است که تازه وارد مرحله توزیع تجاری شده است، به همین دلیل اطلاعات کاملی از آن در دسترس نیست. اما بر اساس اطلاعاتی که از کشت این رقم در مرودشت در دسترس است، به نظر می‌رسد یک رقم بسیار پربار و مقاوم باشد که دوره رسیدگی و هم رسی بسیار خوبی در این منطقه دارد. اما یک انتقاد جدی به این رقم وارد است؛ اینکه میوه این رقم ماندگاری کمی دارد.

در واقع جودیویس سر مزرعه سفتی لازم را دارد، اما برای حمل و نقل‌های دوربرد مانند ارسال به میدان تهران از مناطق جنوبی و یا صادرات مناسب نیست. به عبارت دیگر ماندگاری آن از رقم مشابه 8320 کمتر است. علاوه بر این بازار میوه‌های گرد را کمتر از قبل می‌پسندد!

مشاوره کشت و خرید بذر جودیویس

برای خرید بذر گوجه جودیویس و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با کارشناسان ما در بخش فنی تماس بگیرید. با توجه به اینکه جودیویس رقمی جدید است و در مناطق مختلف کشت نشده است، رفتار این رقم در مناطق آب و هوایی گوناگون متفاوت خواهد بود. اما چنانچه یک متخصص با تجربه در زمان کشت شما را یاری دهد، ریسک خطرات احتمالی کاهش می‌یابد. پس این فرصت را از دست ندهید.

نمره فنی

کیفیت میوه: 7
پوشش برگی: 5.5
مقاومت و تحمل: 6
زمان رسیدگی: 6
باردهی: 8
6.5

نمره فنی برای اولین بار توسط تیم تخصصی آقامهندس و بر اساس پنج معیار کیفیت میوه، پوشش برگی، مقاومت و تحمل، زمان رسیدگی و باردهی تهیه شده است.

پرسش و پاسخ

1 دیدگاه برای بذر گوجه جودیویس (Joudivis F1)

 1. azadeh

  ممنونم از توضیحات تخصصی و خوبتون مثل همیشه کامل و با جزئیات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *