مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه 6515

نمره کاربران:

نمره فنی آقامهندس:

5.1/10
5.1 از 10

19،000،000 ریال

“بذر گوجه پی اس 6515 (PS6515 F1)” قالبی گرد و سایز میوه نسبتا درشت دارد. 95 روز بعد از کاشت نشا بار می دهد و دارای مقاومت نسبی به بیمارگرهای قارچی برگی است. بیشتر برای کشت پسکار مناطق جنوبی و کشت بهاره در مناطقی که دوره برداشت طولانی دارند توصیه می شود؛ همچنین به دلیل گوشتی بود می توان به مصارف صنعتی و کارخانه ای کشت شود.

دسته‌بندی:

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه 6515

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

180 تا 200 گرم

میزان سفتی میوه

متوسط

میزان برداشت با کاسبرگ

تا 30 درصد

نوع مصرف

دومنظوره (تازه خوری و صنعتی)

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

خوب

مقاومت ها و تحمل ها

پژمردگی فوزاریومی Fol, پژمردگی ورتیسلیومی (Vd)

شرکت تولید کننده /وارد کننده

سمینیس/ فلات ایران

بسته بندی

قوطی 5000 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه پی اس 6515

یکی دیگر از ارقام پرباربذر گوجه پی اس 6515 یا همان “رقم 6515” است. از مهم ترین دغدغه های کشاورزان خرید بذر گوجه اصل است. شما می توانید این رقم  اصل را از سایت آقا مهندس خریداری نمایید. قیمت 6515 با توجه به تاریخ بسته بندی آن متفاومت می باشد. ضمن اینکه باید از میزان جوانه زنی آن مطلع شوید، سپس اقدام به خرید این بذر کنید. بنابراین پیش از خرید بهتر است از کارشناسان ما مشاوره دریافت نمایید و سپس به یکی از روش های حضوری، آنلاین، پرداخت در محل و یا اقساطی خرید خود را انجام دهید.

توضیحات فنی گوجه رقم پی اس 6515

بذر گوجه 6515 یک رقم با کیفیت فنی و نمره فنی متوسط به شمار می آید. با این حال شما باید توجه داشته باشید، ارقامی که نمره فنی ضعیفی می گیرند، باید در شرایط خاص انتخاب کنید. زیرا نیاز به شرایط نگهداری خاصی دارند. در ادامه برخی از مهم ترین ویژگی های این بذر را مورد بررسی قرار می دهیم:

  • مشکل آفتاب سوختگی در این رقم، تا حدودی وجود دارد.
  • مناسب کشت پسکار مناطق جنوبی و همچنین کشت بهاره و مناطقی که دوره برداشت طولانی دارند می باشد.
  • رقم گوجه 6515 یک رقم هیبرید با دوره رسیدگی متوسط (95 روزه) است. است.

بنابراین رقم 6515 یک رقم گرد و درشت سایز است. این رقم میان رس بوده که پتانسیل باردهی نسبتا خوبی دارد میوه ای به وزن 180 تا 200 گرم تولید می کند. بذر گوجه 6515 حجم بوته متوسطی دارد و در شرایطی که رسیدگی به درستی انجام نشود، احتمال آفتاب سوختگی میوه آن بالا می رود.

مقاومت ها و تحمل های رقم گوجه پی اس 6515

این رقم مقاومت نسبتا خوبی به بیمارگرهای قارچی برگی دارد و حساسیت خاصی برای بذر گوجه 6515 گزارش نشده است. اما این بذر به ویروس عامل سرجمک مقاومتی ندارد.

نقد و بررسی رقم گوجه پی اس 6515

رقم 6515 جزو ارقام هیبرید نسبتا پربار شرکت سمینیس است. ولی مانند 8320 پرطرفدار نیست یکی از دلایل این امر این است که غالب کشاورزان کشت ارقام غیر مقاوم به ویروس را یک ریسک می دانند، همچنین سایز میوه این رقم بزرگ است.

تعداد نشا این رقم در هکتار بیشتر از ارقامی مانند 8320 می باشد. حجم بوته رقم 6515 کمتر از 8320 و متین و برابر با بذر گوجه فرنگی بریویو است. با توجه به حجم بوته متوسط تا ضعیف و سایز میوه نسبتا درشت این رقم، جهت گرفتن حداکثر باردهی و کیفیت حداکثر میوه لازم است.

یکی از دلایل حذف این رقم هم نداشتن مقاومت به ویروس است. بنابراین مناطقی که آلوده به ویروس نباشد و کشت با هدف مصارف صنعتی و کارخانه ای صورت بگیرد، انتخاب خوبی است چرا که پربار است و سایز میوه بزرگ است. این واریته در شرایط معتدل حدود 95 روز بعد از انتقال نشا بار می دهد. البته در مناطق با تنش های مدام ممکن است تا حدود 100 روز این دوره به طول بیانجامد.

مشاوره کشت و خرید بذر پی اس 6515

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان خرید بذر گوجه 6515 و دریافت پاسخ برای سوالات خود در زمینه فنی با کارشناسان ما تماس بگیرید. آن ها شما را با توجه به عرض جغرافیایی منطقه، شرایط اقتصادی موجود راهنمایی می کنند تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید.

نمره فنی

کیفیت میوه: 5
پوشش برگی: 4.5
مقاومت و تحمل: 5
زمان رسیدگی: 5
باردهی: 6
نمره فنی نهایی: 5.1

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر گوجه 6515”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *