مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه هارتیوا 1010 (Heartiva1010 F1)

نمره کاربران:

نمره فنی آقامهندس:

6.5/10
6.5 از 10

31،000،000 ریال

بذر گوجه هارتیوا 1010 (Heartiva1010 F1)” قالب گرد و سایز میوه نسبتا کوچک دارد. این رقم 80 روز بد از کاشت بار می‌دهد. هارتیوا نسبت به بسیاری از بیماری‌ها و ویروس‌های شایع گوجه مقاومت نسبی دارد. این رقم به تازگی معرفی و تجاری شده و صرفا برای مصارف تازه خوری توصیه شده است.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه هارتیوا 1010 (Heartiva1010 F1)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

100 تا 120 گرم

میزان سفتی میوه

خوب

میزان برداشت با کاسبرگ

تا 70 درصد

نوع مصرف

تازه خوری

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

متوسط

مقاومت ها و تحمل ها

پژمردگی باکتریایی, پژمردگی فوزایومی, پژمردگی ورتیسلیومی (Vd), شانکر آلترناریایی ساقه, لکه برگی خاکستری (Ss-sl), نماتد مولد گره ریشه (Mj), ویروس عامل سرجمک (TYLCV), ویروس عامل موزاییک گوجه (TOMV)

شرکت تولید کننده /وارد کننده

اگریپا / مهرسام وندا

بسته بندی

پاکتی 5000 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه هارتیوا 1010

جهت خرید “بذر گوجه هارتیوا 1010” که بسیاری آن را به عنوان رقم 1010 می‌شناسند، می‌توانید با کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید. بدیهی ست قیمت بذر با توجه به نوسانات ارز و تعداد سفارش شما و تاریخ پاکت تغییر می‌کند. شما می‌توانید خرید خود را به صورت حضوری، آنلاین، پرداخت در محل و یا اقساط انجام دهید. فقط توصیه می‌کنیم قبل از پرداخت وجه، قیمت را استعلام کنید.

توضیحات فنی گوجه رقم هارتیوا 1010

واریته گوجه 1010 از ارقام برجسته شرکت اگریپا بوده که نسبت به سایر بذرهای موجود در بازار مدت زمان کوتاهی ست پا به عرصه گذاشته و در همین زمان کوتاه توانسته کشاورزان زیادی را جذب خود کند. دلیل این امر شاید در خصوصیات و ویژگی‌های این بذر نهفته است که با هم آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

 • دارای بوته ای قوی با پوشش برگی خوب است.
 • استقرار و استارت اولیه قوی از دیگر ویژگی‌های این رقم است.
 • این واریته باردهی بسیار خوبی داشته و از ماندگاری بالایی برخوردار است.
 • این رقم دوره رسیدگی نسبتا کوتاهی دارد و برای کشت در فضای باز مناسب است.

بنابراین هارتیوا میوه ای با تیپ گرد بلوکی تولید می‌کند که وزن متوسط آن 110 تا 120 گرم می‌باشد. همچنین از یکنواختی در سایز و شکل میوه‌ها برخوردار است.

مقاومت و تحمل های رقم هارتیوا 1010

1010 از پک مقاومتی بسیار خوبی به بیماری‌ها و ویروس‌ها برخوردار است. در مجموع مقاومت‌های آن به شرح زیر است:

 • لکه برگی
 • پژمردگی باکتریایی
 • ویروس موزاییک گوجه (ToMV)
 • فوزاریوم نوع 2 (Fol 2)
 • پژمردگی ورتیسیلیومی (Va)
 • شانکر آلترناریایی ساقه
 • نماتد مولد غده ریشه (Mj)
 • ویروس عامل سرجمک یا منج (TYLCV)

نقد و بررسی رقم گوجه هارتیوا 1010

رقم هارتیوا یکی از ارقام هیبرید با عملکرد بالا و برجسته است که در مزارع آزمایشی شرکت مهرسام وندا تحت کد 1010 کشت شد و در نهایت با استقبال کشاورزان و کارشناسان به عنوان یکی از ارقام باکیفیت جهت تجاری سازی، معرفی و برگزیده شد. این واریته نسبتا زودرس دوره رسیدگی مشابه با رقم بریویو دارد. میوه‌های این رقم به لحاظ شکل منحصر بفرد، با کیفیت، یکنواخت و با ماندگاری بالا هستند. از نظر حجم بوته نسبتا خوب است. در واقع حجم بوته این رقم تقریبا برابر با بریویو می‌باشد.

ما برجسته ترین وِیژگی هارتیوا را مقاومت‌های بسیار بالای آن می‌دانیم. هارتیوا رقمی است که حتی به باکتری هم مقاومت نشان داده است. در مناطقی که ارقام مقاومی همچون بریویو کاملا آلوده به ویروس شده اند، هارتیوا هیچ آلودگی ای نداشته است! پتاسیل باردهی بسیار بالایی از ویژگی‌های دیگر این رقم است.

با این وجود کشاورزانی که قصد کشت این رقم را دارند یک مسئله مهم را باید حتما در نظر بگیرند و آن اینکه هارتیوا برای اینکه پوشش برگی خود را کامل کند و تعداد میوه بسیار بالایی که دارد را، کامل درشت کند، به آبیاری بیشتری نسبت به ارقامی مانند برنتا نیاز دارد. بنابراین نیاز آبی بیشتری دارد. علاوه بر این پرتوقع تر از اکثر ارقام بازار است و نیاز به تغذیه و کوددهی بیشتری دارد.

مشاوره کشت و خرید بذر هارتیوا 1010

کارشناسان ما در بخش فنی مزارع کشت شده این رقم در مناطق مختلف را از نزدیک بازدید کرده و به دقت مورد بررسی قرار داده اند. با توجه به اینکه هارتیوا رقمی نو ظهور محسوب می‌شود، توصیه می‌کنیم حتما از کارشناسان فنی مجموعه آقا مهندس جهت رسیدن به حداکثر عملکرد و کاهش هزینه‌ها کمک بگیرید. کافی ست با ما تماس گرفته و درخواست مشاوره رایگان کنید. ما تا انتهای برداشت در کنار شما هستیم.

نمره فنی

کیفیت میوه: 5
پوشش برگی: 4
مقاومت و تحمل: 9
زمان رسیدگی: 5
باردهی: 7.5
نمره فنی نهایی: 6.5

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر گوجه هارتیوا 1010 (Heartiva1010 F1)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *