مشاوره تخصصی کشاورزی آقا مهندس | خرید اینترنتی بذر

بذر گوجه زمرد (Zomoured F1)

نمره کاربران:

نمره فنی آقامهندس:

5.5/10
5.5 از 10

بذر گوجه زمرد (Zomoured F1)” رقمی با قالب گرد و سایز میوه متوسط است. این رقم دوره رسیدگی نسبتا کوتاهی دارد. همچنین از مقاومت نسبی خوبی به بیماری‌ها و ویروس‌ها از جمله ویروس عامل سرجمک برخوردار است و بیشتر در منطقه خراسان رضوی کاشته می‌شود.

اشتراک‌گذاری:

مشخصات بذر گوجه زمرد (Zomoured F1)

توضیحات تکمیلی

نوع کشت

شکل و تیپ میوه

وزن متوسط میوه

130 تا 150 گرم

میزان سفتی میوه

متوسط

میزان برداشت با کاسبرگ

کمتر از 20 درصد

نوع مصرف

دومنظوره (تازه خوری و صنعتی)

دوره رسیدگی

پوشش برگی و حجم بوته

متوسط

مقاومت ها و تحمل ها

پژمردگی فوزاریومی نژادهای 1 و 2 (Fol 1,2), پژمردگی ورتیسلیومی (Vd), لکه برگی خاکستری (Stemphylium spp), نماتد مولد گره ریشه (Mj), ویروس عامل سرجمک (TYLCV)

شرکت تولید کننده /وارد کننده

سینجنتا/گل سم گرگان

بسته بندی

پاکت 1000 عددی

معرفی و توضیح

خرید و استعلام قیمت بذر گوجه زمرد

امروز خرید تمامی بذرها تحت تاثیر فاکتورهایی مثل تعداد سفارش و تاریخ تولید و انقضا درج شده روی محصول بستگی دارد. جهت خرید “بذر گوجه زمرد” اصل از کمپانی سینجنتا می‌توانید با کارشناسان ما در بخش فروش تماس گرفته و بعد از استعلام قیمت، خرید خود را به یکی از روش‌های حضوری، اینترنتی، پرداخت در محل و یا اقساطی انجام دهید.

توضیحات فنی گوجه رقم زمرد

بذر گوجه زمرد از ارقام هیبرید رشد محدود شرکت سینجنتا است که توسط گل سم معرفی و توزیع شده است. این رقم دو منظوره بوده و برای مصارف صنعتی هم استفاده می‌شود و به طور کلی دارای خصوصیاتی به شرح زیر است:

  • تیپ میوه ای گرد با سفتی متوسط دارد.
  • دارای بوته ای متوسط با پوشش یرگی متوسط است.
  • این رقم 80 روز بعد از انتقال نشا بار می‌دهد و نسبتا زودرس و مناسب کشت در فضای باز می‌باشد.
  • این رقم مناسب کشت در فصل بهار بوده و از مقاومت نسبتا خوبی به گرما خصوصا در زمان گلدهی و باردهی برخوردار است.

در مجموعه گوجه زمرد میوه ای به وزن 130 تا 150 گرم تولید می‌کند که از نظر یکنواختی در شکل و اندازه خوب می‌باشد. همچنین نسبت به ترک خوردگی متحمل است.

مقاومت ها و تحمل های رقم زمرد

این رقم مقاومت خوبی به عامل‌های بیماری‌های زیر دارد:

نقد و بررسی رقم گوجه زمرد

بذر گوجه زمرد بیشترین سطح زیر کشت را در منطقه آستان قدس دارد، شاید دلیل آن مقاومت به دمای بالا باشد. اما گزارشی مبنی بر اینکه این رقم عملکردی مانند 8320، بریویو و حتی سرین داشته باشد، وجود ندارد. با توجه به رشد محدود بوده رقم زمرد لازم است در زمان رشد رویشی نیاز تغذیه ای آن (مخصوصا نیتروژن) به خوبی برطرف شود تا حجم بوته تکمیل شود.

عملکرد این رقم در کشت‌هایی که نه اصولی و نه چندان سنتی باشد، حدود 80 تن است. برای مثال مزرعه نمونه آستان قدس حدود 400 هکتار گوجه کاری دارد که در بازدید مهندسان ما از این مجموعه، مشخص شد واریته‌های غالب شامل دو رقم زمرد و آراف تی بودند. البته کشاورزان این مزرعه از رقم زمرد راضی تر هستند. طبق گزارشی که به مهندسان ما داده شده رکورد تولید گوجه مزرعه نمونه هم مربوط به رقم زمرد است که 190 تن در هکتار است. اگر چه غالبا به طور متوسط عملکرد مزرعه نمونه حدود 80 تا 90 تن در هکتار می‌باشد.

مشاوره کشت و خرید بذر زمرد

ما خصوصیات و شرایط کلی کشت بذر گوجه زمرد را بیان کردیم. با این وجود اگر توضیحات را نا کافی دیدید و یا نیاز به مشاوره بیشتری در زمینه خرید و کشت این رقم داشتید، تلفن را بردارید و با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید. ما از ابتدای خرید تا انتهای برداشت همراه شما و در کنار شما هستیم.

نمره فنی

کیفیت میوه: 4.5
پوشش برگی: 4.5
مقاومت و تحمل: 6
زمان رسیدگی: 4.5
باردهی: 5.5
نمره فنی نهایی: 5.5

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر گوجه زمرد (Zomoured F1)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *