فرم ورود
ورود
ثبت نام
ارسال دوباره
فولزایم پلاس اس پی

فولزایم پلاس اس پی

تماس بگیرید
مقایسه و نقد محصول

نام محصول: فولزایم پلاس اس پی

نوع محصول: کود-سم (محرک رشد، قارچ کش زیستی، بارور کننده خاک)

شرکت تولید کننده/ (وارد کننده):  JH biotech  آمریکا/ (بازرگان کالا)

بسته بندی: قوطی  500 گرمی

ترکیبات مهم: 20 درصد اسیدآمینه آزاد، 67 درصد قند و اسید سیتریک، باکتری های مفید خاکزی باسیلوس سوبتیلیس و سودوموناس پوتیدا با غلظت 1010*2 کلونی در هر گرم، یک درصد تخمیر عصاره تریکودرما، 2 درصد بیوماس باکتریایی در هر گرم، کمپلکس آنزیمی (پروتئاز، آمیلاز، کیتیناز، لیپاز)، یک درصد رطوبت.

نحوه استفاده از فولزایم پلاس:

فولزایم پلاس برای سایر محصولات باغی، زراعی و گلخانه ای قابل استفاده است.

استفاده برای نشا یا بذر مال: یکی از رایج ترین حالات اسفاده از فولزایم پلاس استفاده در هنگام انتقال نشا محصولاتی مانند گوجه فرنگی، خیار، هندوانه و … است. در این حالت باید 2 تا 3 گرم فولزایم پلاس را در یک لیتر آب بریزید حل کنید و سینی نشا را به مدت چند ثانیه در محلول فروببرید، سینی را از محلول خارج کرده و نشا ها را هر چه سریع تر به زمین انتقال دهید. اگر میخواهید این محصول را برای بذر مال محصولاتی با اندازه بذر متوسط مانند گندم استفاده کنید باید 2 الی 4 قوطی فولزایم پلاس را 1500 کیلو گرم بذر استفاده کنید و در محصولاتی با اندازه بذر بزرگتر مانند ذرت، 2 تا 4 قوطی را برای 125 کیلو بذر استفاده کنید.

استفاده با کودآبیاری: در این حالت می بایست فولزایم پلاس را 2 قوطی در هکتار در آبیاری اول استفاده کنید. در صورتی که خاک فقیری دارید و تنش های ریشه ای دارید هر ماه یکبار کودآبیاری فولزایم پلاس را انجام دهید. نکته ای که باید رعایت کنید این است که میزان آبیاری را در کود آبیاری این محصول بهتر است متناسب با عمق ریشه انجام دهید نه بیشتر.

مزایای استفاده فولزایم پلاس

مزایای استفاده فولزایم پلاس یکی از معروف ترین و مفید ترین کودهای زیستی ای است که در کشاورزی کشور ما مورد استفاده قرار گرفته است. این محصول بیشترین استفاده را توسط صیفی کاران در هنگام انتقال نشا دارد. زیرا:

فولزایم پلاس حاوی باکتری ها و قارچ های آنتاگونیست برای جلوگیری از بوته میری است پس علاوه بر اینکه یک کود و محرک رشد است نیاز به استفاده از قارچ کش را از بین می برد  و برای جلوگیری از انواع بوته میری کاربرد مفید دارد.

فولزایم پلاس دارای مقدار قابل توجهی از اسیدآمینه های آزاد لازم برای رفع تنش زمان انتقال نشا و تنش های بعدی است پس نیاز به استفاده از اسید امینه را هم از بین می برد.

باکتری های موجود در فولزایم پلاس حل کننده فسفات هستند، کارایی جذب ریشه را افزایش می دهد و موجب افزایش ریشه زایی نشا و گیاه می شود.

در کل گیرایی نشا و استقرار نشا را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

اثرات آن کاملا پایدار است و خاک را به مدت قابل توجهی حاصلخیز می کند.

*امتحان خود را پس داده است.

مقایسه با سایر محصولات مشابه:

عزیزان توجه بفرمایید که دو نوع فولزایم پلاس داریم (فولزایم پلاس و فولزایم پلاس اس پی) که فولزایم پلاس اس پی غنی تر و حاصل خیز کننده تر از فولزایم پلاس عادی است. به همین دلیل هم اس پی گران تر از عادی است.

یکی از بهترین محصولاتی که عملکرد بسیار نزدیکه به فولزایم پلاس اس پی دارد بیونوترینت است. کشاورزان برتر مانند آقای محمد خوشه بست هر دو این کود ها یعنی بیونوترینت و فولزایم پلاس را با هم استفاده کرده اند و از این شیوه استفاده بسیار راضی بودند.  توصیه ما این است که اولویت استفاده شما با استفاده ترکیبی بیونوترینت و فولزایم پلاس باشد چون نتیجه بسیار بهتری نسبت به سایر محصولاتی که به عنوان قارچ کش و اسید آمینه در زمان کشت استفاده می کنید، دارند. و برای رسیدن به تمام هدف های اوایل کشت مناسب هستند.