فرم ورود
ورود
ثبت نام
ارسال دوباره
بیونوترینت

بیونوترینت

تماس بگیرید
مقایسه و نقد محصول

نام محصول: بایونوترینت (بیونوترینت)

مشخصات فنی

نوع محصول: کود زیستی با خاصیت سم

بسته بندی: پاکت 200 گرمی

تولید کننده: شرکت  growth  product آمریکا

ترکیبات مهم: گونه های باکتریایی بسیار مفید bacillus subtilis،  bacillus litchenifomis، bacillus amiloliquefaciens و گونه مخمر sacchearomyces cerevisiae، همچنین حاوی مواد تغذیه ای بسیار مفیدی همچون 20درصد اسیدهیومیک، 7/35 درصد آمینواسید، 001/0 درصد هورمون تحریک کننده رشد جیبرلین، 8 درصد نیتروژن، 1 درصد فسفریک اسید، 9 درصد پتاسیم اکسید، 3 درصد آهن و 06/0 درصد روی می باشد.

نحوه استفاده از بایونوترینت:

این کود را می توان برای نشاء، درختان، و سایر گیاهن زراعی در مزرعه یا گلخانه نیز استفاده کرد.

نحوه استفاده برای نشاء:

کافی است 2 تا 3 گرم بایونوترینت را در یک لیتر آب بریزید کامل حل کنید و ریشه نشاء را به مدت 15 تا 20 ثانیه با آن آغشته کنید و سپس هرچه سریع تر در زمین اصلی بکارید.

نحوه استفاده برای گیاهان زراعی

در این حالت باید بایونوترینت را با آب آبیاری حل کنید به اینصورت که حداقل2 و حداکثر 5 بسته 200 گرمی از بایونوترینت را در 200 لیتر آب (8 گالن آب) حل کنید و برای یک هکتار مصرف کنید. باید بدانید که بهترین نتیجه را در این حالت در صورتی می بینید که مزرعه را چهار مرحله به صورت گفته شده آبیاری کنید زمان های استفاده به این شکل است: مرحله اول در زمان انتقال نشاء صیفیجات یا مرحله روزتی گیاهانی مثل کلزا یا قبل از ساقه روی گندمیان. مرحله دوم پس از ظهور دومین برگ اصلی، یا در زمان مشاهده اولین گل در صیفیجات. مرحله سوم: 15 روز بعد از مرحله دوم و مرحله آخر 15 روز بعد از مرحله سوم است.

اهداف و مزایا استفاده از بایو نوترینت:

  • اولین و برترین مزیت استفاده از بیونوترینت کنترل بوته میری در صیفیجات است. برخلاف قارچ کش های با کیفیت و پرطرفداری مانند پریویکور انرژی که فقط برای کنترل بوته میری های ناشی از پیتیوم و فیتوفتورا استفاده می شود، بیونوترینت برای کنترل بوته میری های ناشی از هر پیتیوم، فیتوفتورا و فوزاریوم هم کاربرد دارد (پس برای تمام بوته میری ها مناسب است).
  • به دلیل داشتن هورمون جیبرلین رشد نشاء را پس انتقال به شدت تحریک می کند و احتمال گیرایی نشاء را بسیار افزایش می دهد جالب این است که بسیاری از موارد لازم برای رشد را هم در ترکیب دارد یا اینکه به دلیل وجود هیومیک اسید سایر مواد را قابل دسترس برای گیاه می کند
  • بیشترین کارایی ریشه در منطقه پایین طوقه است، به دلیل وجود هیومیک اسید و دیگر ترکیبات با بار منفی، می تواند مواد و عناصر موجود در این منطقه را کامل در برای جذب آماده کند.
  • به دلیل داشتن اسید آمینه ها، می تواند تنش به وجود آمده برای نشاء و گیاه را برطرف کند. بنابراین در کنار همه مزایای دیگر لزوم استفاده از اسیدآمینه در زمان انتقال نشاء یا در زمان افزایش دمای محیط و البته خاک و سایر تنش ها را برطرف کند.
  • افزایش گلدهی
  • بهبود تشکیل میوه
  • کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری به دلیل چند کاره بودن
  • در نهایت اینکه برترین مزیت این کود این است که توسط کشاورزان برتر تست شده و کاملا رضایت بخش بوده است.

مقایسه با سایر محصولات مشابه

این کود یکی از بهترین کودهای چند کاره است که می توانید برای گیاهان و درختان استفاده کنید. سایر محصولاتی که برای بوته میری استفاده می شوند قارچکش هستند که ممکن است مضراتی هم داشته باشند اما این محصول بی ضرر است چون زیستی است. سایر انواع بوته میری ها و بیماری های قارچی را کنترل می کند در حالی محصولات مشابه صرفا یک یا چند نوع محدود از بیمارگرها را کنترل می کنند.