هشدار در خصوص فروش بذر متین تقلبی در بازار ایران

با توجه به اوضاع نابسامان بازار محصولات کشاورزی مانند گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز و ...  و متضرر شدن شمار زیادی از کشاورزان  ایران زمین، جدیدا عده ای سودجو به جای گذاشتن مرهم بر زخم کشاورز، پای خود را بر گلوی کشاورز گذاشته رمق باقی مانده او را هم بگیرند. برای مشاوره کشاورزی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 فروش بذر متین تقلبی

هشدار شرکت گل سم گرگان به فروشندگان بذر و کشاورزان عزیز

اخیراً با خبر شدیم این افراد سودجو از بازار پررونق بذر گوجه فرنگی متین سو استفاده نموده با کپی کردن قوطی این محصول شباهت ظاهری زیادی با محصول اصلی دارد، قصد فروش این محصول تقلبی را در بازار ایران داشته و دارند.

شرکت گل سم گرگان به عنوان کننده و فروشنده انحصاری این بذر در ایران، این اعلامیه را صادر و از طریق نمایندگی‌ها و کارشناسان محترم شرکت عموم کشاورزان عزیز ابلاغ می نماید.

با توجه به گستردگی استفاده از شبکه‌های اجتماعی و فراگیر شدن آن، از شما استدعا داریم این اطلاعیه را در شبکه های اجتماعی خود گروه‌ها  انتشار دهید تا  ضمن جلوگیری از  استفاده این سودجویان و اخلالگران بازار کشاورزی،  کمکی به زحمتکش کشاورز نموده پیامدهای پس از کاشت آن چه باعث نابودی کشاورز و کشاورزی می گردد جلوگیری نمایید.

پیشاپیش از اینکه  این متن را به اشتراک می گذارید سپاسگزاریم

بیشتر بخوانیم: بذر 8320 پاکت و قوطی تفاوت دارند؟

 نحوه تشخیص تقلبی بودن یا اصل بودن بذر متین

برای تشخیص اصالت بذر متین، باید قوطی و جزئیات برچسب های آن را به خوبی بشناسید. از جمله مشخصاتی که در قوطی متین وجود دارد و می  تواند به تشخیص اصلی و تقلبی بودن به شما کمک کند، ویژگی های زیر هستند:

  • درب قوطی تقلبی متین، یک درب بی کیفیت تری است که که ممکن است ضامنی متفاوت تر داشته باشد و به سمت وسط قرار نگرفته باشد! و کج و یا کمی متمایل به حاشیه قرار گرفته.
فروش بذر متین تقلبی
  • اگر در زمان خرید یک قوطی متین اصلی یا حتی از دیگر محصولات شرکت هویزر همراه داشته باشید می توانید لوگو و هولوگرام هویزر را که جعل کردن آن ممکن است برای متقلب ها دشوار باشد را با قوطی اصلی قدیم یا سایر بسته بندی های دیگر این شرکت، مقایسه کنید تا درصورت متوجه شدن ایراداتی در آن، بتوانید از خرید خود داری کنید.
  • همچنین لیبل روی قوطی های متین دارای کیفیت رنگ مناسب و یکسان با سایر قوطی های اصلی است. و سایز و برش آن صحیح است. البته سایز لیبل ها با لیبل قوطی های بلند متین (بسته بندی سال 2018) یکسان است.
  • در نهایت اگر قبل از خرید به هر دلیل نتوانسته اید متوجه این موضوع شوید، می توانید با باز کردن قوطی و بررسی رنگ پلیت بذرها، اصل یا تقلبی بودن این بذر را بررسی کنید. رنگ پلیت متین اصلی سبز  کامل است در حالی که رنگ بذر های تقلبی ارایه شده تا بحال، سبز روشن است.

 بیشتر بخوانیم:

اما با همه موارد گفته شده ممکن است نتوانید تشخیص درستی داشته باشید زیرا متقلب ها هر بار تقلب شان را بهتر انجام  میدهند. بنابراین توصیه میکنیم که در زمان خرید این بذر حتما سعی کنید با کارشناسان مربوطه و همچنین کارشناسان شرکت گل سم، مشورت کنید.